Jedź Kolejami Śląskimi do Sosnowca! Dodatkowe pociągi w dniu meczu z FC Kopenhaga

Zachęcamy kibiców wybierających się do Sosnowca na mecz z FC Kopenhaga do podróży Kolejami Śląskimi! Dzięki porozumieniu klubu z przewoźnikiem, do dyspozycji fanów będą dodatkowe pociągi.

Pociągi na trasie Częstochowa - Sosnowiec Główny kursują codziennie z dużą regularnością w około godzinnych odstępach. Poniżej prezentujemy terminy odjazdów najlepiej odpowiadające dotarciu na wtorkowy mecz z FC Kopenhaga oraz kursy dodatkowe.

 

WAŻNE: Kursy dodatkowe nie widnieją w internetowych rozkładach jazdy. Sprzedaż biletów na ten moment nie jest na nie prowadzona online, a wyłącznie stacjonarnie w kasach dworcowych i kioskach Kolei Śląskich. Zachęcamy do zakupu biletów na pociągi dodatkowe z wyprzedzeniem, by uniknąć kolejek przed odjazdem. Koleje Śląskie pracują nad umożliwieniem zakupu biletów drogą online na przejazdy dodatkowe.

 

Harmonogram odjazdów do Sosnowca:

- Częstochowa o. 16:33 - Częstochowa Raków o. 16:37 - Sosnowiec Główny p. 17:35

- Częstochowa o. 16:43 – Częstochowa Raków o. 16:48 – Sosnowiec Główny p. 18:07
- Częstochowa o. 17:50 – Częstochowa Raków o. 17:55 – Sosnowiec Główny p. 19:21
- Częstochowa o. 18:30 – Sosnowiec Główny p. 19:45 (Pociąg dodatkowy)
 
Harmonogram powrotu do Częstochowy:
- Sosnowiec Główny o. 0:04 – Zawiercie p. 0:48 - Częstochowa p. 1:20
- Sosnowiec Główny o. 0:30 – Częstochowa p. 1:40 (Pociąg dodatkowy)
- Sosnowiec Główny o. 0:50 – Częstochowa p. 2:00 (Pociąg dodatkowy)

 

Bilety na przejazdy regularne można kupić na stronie Kolei Śląskich: TUTAJ, a także w kasach dworcowych i kioskach Kolei Śląskich do czasu wyczerpania dostępnych miejsc.

 

Regularna cena biletu to 19,58 zł. Kupującym przysługują zniżki zgodne z taryfikatorem dostępnym na stronie Kolei Śląskich.

 

Dzięki staraniom klubu na Dworcu Głównym PKP w Sosnowcu przy ulicy Kilińskiego będą na Was czekać darmowe, czerwono-białe autobusy z oznaczeniem "MECZ". Podczas jednego kursu autobusy mogą zabrać ok 400 osób. 

 

Autobusy dowiozą Was pod halę przed wjazdem na parking stadionu. Z tego samego miejsca po meczu autobusy wyruszą w kierunku Dworca.