Jesienne ostatki przy Limanowskiego! Zapowiedź meczu Raków - Wisła Płock

Czas na finał ligowych emocji przy Limanowskiego 83 w 2022 roku! W sobotę, 5 listopada o ósme domowe zwycięstwo w tym sezonie zagramy z Wisłą Płock. Początek spotkania o godzinie 20:00.

Obie drużyny do sobotniego meczu podejdą w odmiennych nastrojach. Zespół Medalików wygrał 2:1 z Lechem Poznań, odnosząc 5 ligowe zwycięstwo z rzędu. Natomiast nasi rywale w poprzedniej kolejce przegrali 1:2 w domowym meczu ze Śląskiem Wrocław, a w ostatnich dwóch meczach zdobyli łącznie jeden punkt. 

 

- Przed nami niełatwe zadanie, bo spotykamy się z czołową drużyną w Ekstraklasie w tym sezonie, która bardzo dobrze zaczęła, ma swój styl i bardzo szeroką oraz wyrównaną kadrę. Spodziewamy się, że Wisła przyjedzie i zagra otwarty mecz. Będzie chciała pokazać się z dobrej strony, zresztą jak każdy zespół, który tutaj przyjeżdża - mówił na przedmeczowej konferencji prasowej trener Marek Papszun. 

 

Wisła to obecnie 5. drużyna PKO BP Ekstraklasy, który zanotowała świetny start rozgrywek, dzięki czemu przez kilka kolejek zajmowała fotel lidera. Ten obecnie należy do Rakowa, który zgromadził 35 punktów, na które złożyło się 11 zwycięstw, 2 remisy oraz 2 przegrane. Nafciarze na swoim koncie mają 25 punktów, które dało im 7 wygranych, 4 remisy oraz 4 porażki.  Nasza drużyna powalczy w sobotę o 8 ligowe zwycięstwo w tym sezonie przy Limanowskiego, gdzie wywalczyła 22 na 24 możliwe punkty. Płocczanie natomiast z terenu rywala przywieźli dotychczas 9 "oczek". 

 

Kurs forBET na zwycięstwo Rakowa wynosi 1.39.

 

Raków w rozgrywkach ligowych zdobył dotychczas 26 bramek. Najwięcej goli strzelili Ivi Lopez, Fabian Piasecki oraz Bartosz Nowak, autorzy 5 trafień. Nafciarze strzelili 27 goli, a najczęściej na listę strzelców wpisywał się Davo, zdobywca 8 bramek.

 

W poprzednim sezonie w starciu z Nafciarzami zdobyliśmy 4 punkty. W rundzie jesiennej w Płocku zremisowaliśmy 1:1, a na listę strzelców w naszej drużynie wpisał się Marcin Cebula. W rewanżu przy Limanowskiego wygraliśmy 2:0 po bramkach Vladislavsa Gutkovskisa oraz Mateusza Wdowiaka.

 

Sobotnie spotkanie będzie 12 pomiędzy Rakowem a Wisłą na poziomie Ekstraklasy. Lepszym bilansem mogą pochwalić się Czerwono-Niebiescy, którzy odniesli dotychczas 6 zwycięstw. Dwukrotnie górą była Wisła, a 3 razy padał remis. 

 

Raport kadrowy:

-  Myślę, że jesteśmy w dobrej dyspozycji. Zawodnicy jak na ten moment są w dobrym zdrowiu i nikt nie pauzuje za kartki, więc z optymizmem przy ładnej pogodzie przygotowujemy się do meczu z Wisłą - mówił na przedmeczowej konferencji trener Marek Papszun.

 

Mecz z Wisłą poprowadzi Damian Sylwestrzak z Wrocławia. Jego asystentami Adam Karasewicz oraz Bartosz Kaszyński. Sędzią technicznym wybrany został Sebastian Tarnowski. Za system VAR odpowiedzialny będzie natomiast duet Paweł Pskit - Tomasz Listkiewicz.

 

W sprzedaży pozostały jeszcze bilety na sobotni mecz, które można nabyć online TUTAJ, a także stacjonarnie w sklepie Rakowa w Galerii Jurajskiej oraz Raków FanStore przy Limanowskiego 83. W dzień meczowy wejściówki będą do nabycia w kasach stadionu od godziny 10:00. 

 

Pierwszy gwizdek sobotniego spotkania o godzinie 20:00. Bramy stadionu przy Limanowskiego 83 zostaną otwarte dwie godziny wcześniej.