Jesteśmy wicemistrzami Polski! Raków - Piast 1:0

Raków Częstochowa wicemistrzem Polski w sezonie 2020/2021! Czerwono-Niebiescy zapewnili sobie historyczny sukces wygrywając z Piastem Gliwice 1:0!

W pierwszym kwadransie meczu obie drużyny nie stworzyły sobie dogodnych sytuacji. Pierwsza akcja godna odnotowania miała miejsce w 16 minucie. Vladislavs Gutkovskis dostał znakomitą prostopadłą piłkę i minął Placha, jednak z ostrego kąta trafił zaledwie w boczną siatkę. W odpowiedzi Piast rozegrał akcję w naszym polu karnym. Dominik Steczyk niepilnowany oddał uderzenie z 15 metrów, ale nasi obrońcy w ostatniej chwili zdołali zażegnać niebezpieczeństwo. Pół godziny gry zakończył potężny strzał Iviego Lopeza, który z prawej strony zamykał akcję po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Marcina Cebulę. Obrońcy gości zablokowali uderzenie Hiszpana.

W 32. minucie padł gol dla naszej drużyny. Ivi popisał się znakomitym podaniem do Gutkovskisa, który wpadł w pole karne i mocnym strzałem pokonał Placha. Raków prowadził 1:0. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy mogło być 2:0. Mocno zakotłowało się w polu karnym Piasta, ale ostatecznie Plach zdołał złapać futbolówkę. Chwilę później sędzia Daniel Stefański zaprosił zawodników na przerwę.

W drugiej połowie Piast był zdeterminowany do tego, aby doprowadzić do wyrównania. Świerczok trafił po uderzeniu głową w zewnętrzną część słupka, ale Dominik Holec miał sytuację pod kontrolą. Następnie sprzed pola karnego próbował Jakub Czerwiński, jednak futbolówka minęła naszą bramkę. Należy pochwalić obronę częstochowian, która nie pozwalała na zbyt wiele rywalom. W odpowiedzi Ivi wygrał pojedynek z Czerwińskim podał do Kuna ten dośrodkował do wprowadzone po przerwie Mateusza Wdowiaka, ale Plach zdołał zatrzymać futbolówkę.

Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry piłka drugi raz wpadła do bramki gliwiczan. Po dośrodkowaniu z lewej strony przez Iviego w dogodnej sytuacji znalazł się rezerwowy Jakub Arak. Niestety w tej akcji nasz napastnik dotknął piłkę ręką i gol nie został uznany.

W 82. minucie Jakub Świerczok był bliski wyrównania. Ale snajper Piasta minimalnie przestrzelił. Goście w doliczonym czasie gry mieli jeszcze dwie okazje. I tym razem nie potrafili oni trafić w światło bramki.

Ostatecznie wynik nie uległ zmianie. Raków Częstochowa dzięki zwycięstwu na kolejkę przed końcem zagwarantował sobie wicemistrzostwo Polski w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Wcześniej Czerwono-Niebiescy zdobyli Puchar Polski.

Raków - Piast 1:0 (1:0)