Jordan Courtney-Perkins dołącza do Rakowa!

Pochodzący z Australii Jordan Courtney-Perkins dołącza do Rakowa. 18-letni obrońca podpisał kontrakt na 4 lata z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Nowy piłkarz Czerwono-Niebieskich urodził się 6 listopada 2002 roku w Brisbane. Mierzy 189 centymetrów. Courtney-Perkins swoją karierę rozpoczynał w młodzieżowym zespole Brisbane Roar, z którego trafił do seniorskiej drużyny. Nasz nowy zawodnik mimo młodego wieku ma już na koncie 16 występów w A-League (najwyższa klasa rozgrywkowa w Australii). Jest też młodzieżowym reprezentantem swojego kraju. 18-latek pod koniec czerwca trafł do Rakowa na testy, dostając między innymi szansę gry w meczach sparingowych podczas obozu w Austrii. 

 

- Jordan jest zawodnikiem w bardzo rzadkim profilu środkowego obrońcy z dominującą lewą nogą, wzrostem i timingiem pozwalającym wygrywać pojedynki główkowe w obu polach karnych. Wierzymy, że w Rakowie rozwinie skrzydła, stanie się mocnym punktem defensywy a w przyszłości także przyniesie wymierne korzyści finansowe dla Klubu - mówi dyrektor sportowy, Paweł Tomczyk. 

 

Jordan, powodzenia w Rakowie!