Już w najbliższą niedzielę 5. edycja Tadex Cup

W niedzielę 10 września przy #L83 odbędzie się piąta odsłona Tadex Cup, która będzie jednocześnie XIII Memoriałem im. Jana Basińskiego. W sezonie 2023/2024 puchar startuje również pod egidą cyklu Pro-Turnieje.pl.

Tegoroczny Tadex Cup przeznaczony jest dla rocznika 2014, a więc kategorii wiekowej U-10. O trofeum zwycięzcy zawalczy dwanaście renomowanych akademii piłkarskich: FC Wrocław Academy, MFK Karvina (Czechy), Raków Częstochowa, Ursus Warszawa, Widzew Łódź, Wisła Kraków, AP Reissa Poznań, Górnik Zabrze, ŁKS Łódź, Śląsk Wrocław, Stal Rzeszów, Zagłębie Sosnowiec.

 

W poprzedniej edycji o wygraną rywalizowali również zawodnicy urodzeni w roku 2014. Wówczas najlepsza w stawce okazała się drużyna Medalików prowadzona przez Radosława Wernera. W najbliższą niedzielę zespół ten będzie miał okazję, by obronić mistrzowski tytuł. Turniej zostanie rozegrany na boiskach bocznych stadionu MSP "Raków" przy ul. Limanowskiego 83. Początek zmagań zaplanowano na 10:00, natomiast zakończenie na 16:30. Transmisję na żywo będzie można obejrzeć TUTAJ.

 

Tadex Cup 2023 będzie jednocześnie XII Memoriałem im. Jana Basińskiego, a zatem przypomnijmy pokrótce jego sylwetkę:

 

Jan Basiński  (ur. 12 grudnia 1933 - zm. 9 stycznia 2008) – zaczął juniorską przygodę z Rakowem w 1949 roku. Dwa lata później był już piłkarzem seniorskiej drużyny. W latach 50. Był jej podstawowym prawoskrzydłowym i jednocześnie kapitanem.  

 

W 1962 r. świętował z drużyną Rakowa mistrzostwo III ligi. W 1965 r. z powodu ciężkiej kontuzji zmuszony zakończyć karierę. Grał w barwach Rakowa 16 lat, ale to nie był koniec jego przygody z RKS-em. 

 

Już w 1966 r. ukończył studia trenerskie drugiego stopnia i dołączył do sztabu drużyny. Samodzielnie prowadził Czerwono-Niebieskich w latach: 81-84 i 90-91, gdy zespół grał w drugiej i trzeciej lidze. W 1997 poprowadził w dwóch meczach pierwszoligowy Raków. W latach 1991-1997 trenował również trampkarzy. Jego memoriał rozgrywany jest od 2011 roku.  

 

Głównym sponsorem turnieju jest firma Tadex S.C.  

 

Firma Tadex zajmuje się produkcją elementów metalowych metodą obróbki skrawaniem w technologii CNC. Nowoczesny park maszynowy, wieloletnie doświadczenie oraz wykwalifikowani pracownicy są gwarancją wysokiej jakości produktów. Ważnym aspektem jest indywidualne podejście do klienta i dobieranie rozwiązań i technologii produkcji w ten sposób, aby móc wytworzyć nawet najbardziej skomplikowany detal.