Już w weekend wielki Finał Rundy Zimowej Ekstraklasa Games

Źródło: Ekstraklasa.org
W najbliższą sobotę i niedzielę 11 i 12 stycznia odbędą się Finały Rundy Zimowej drugiego sezonu Ekstraklasa Games. Każdy klub będzie reprezentowany w oba dni przez jednego gracza na jednej z konsol. W sobotę odbędzie się rywalizacja na PS4, a w niedzielę na Xbox One. Transmisje z finałów będą dostępne w telewizji Polsat Games oraz w social mediach i na portalu Wirtualna Polska.

Finały Rundy Zimowej to ostatni etap pierwszej części drugiego sezonu Ekstraklasa Games. Udział biorą w nich zawodnicy, którzy wywalczyli awans w trwających od listopada kwalifikacjach. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę 16 graczy, reprezentantów klubów Ekstraklasy na obu konsolach, zostanie rozlosowanych na cztery 4-osobowe grupy. Po rozegraniu meczów w systemie każdym z każdym awans do ćwierćfinału uzyska dwóch najlepszych zawodników z każdej grupy.

 

Wydarzenie odbędzie się w studiu Polsat Games – najnowocześniejszym w Polsce studiu przeznaczonym do transmisji esportowych. Zmagania będzie można śledzić od godziny 16 na: Polsat Games, Twitch Polsat Games, YouTube Polsat Games, Facebooku Ekstraklasy, a decydujące sobotnie i niedzielne mecze na portalu WP SportoweFakty.

 

Do turniejów kwalifikacyjnych odnotowano ponad 9 tysięcy rejestracji. Po zakończeniu Rundy Zimowej, fani FIFA będą mogli wziąć udział w drugiej części sezonu, bowiem już w lutym rozpocznie się Runda Wiosenna Ekstraklasa Games. Finały Rundy Wiosennej zostały zaplanowane na 28-29 marca. Po poznaniu rozstrzygnięć wszyscy najlepsi zawodnicy na przestrzeni całego sezonu awansują do Rundy Finałowej, która odbędzie się 18-19 maja.

 

Ekstraklasa Games jest oficjalnym polskim turniejem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata w FIFA 20. Najlepsi gracze otrzymają punkty do rankingu FIFA 20 Global Series, które mogą dać im możliwość walki o awans na najbardziej prestiżowy turniej świata.

 

W zeszłym sezonie odbyła się pierwsza edycja Ekstraklasa Games, którą wygrali gracze reprezentujący Pogoń Szczecin. W finale pokonali Legię Warszawa.