Kacper Bieszczad wypożyczony do Rakowa Częstochowa

Młodzieżowy reprezentant Polski, Kacper Bieszczad został wypożyczony z opcją wykupu do Rakowa Częstochowa z Zagłębia Lubin do końca sezonu 2023/2024.

Kacper Bieszczad to wychowanek Beniaminka Krosno. W piłce młodzieżowej kontynuował przygodę najpierw w Karpatach Krosno a następnie w Zagłębiu Lubin. To właśnie w tym klubie zadebiutował na boiskach PKO BP Ekstraklasy, w której wystąpił łącznie w 27 meczach. W sezonie 2020/2021 przez jeden rok przebywał na wypożyczeniu w pierwszoligowym Chrobrym Głogów.

 

W czerwcu Kacper Bieszczad trenował z reprezentacją Polski, gdzie został zaproszony przez sztab szkoleniowy selekcjonera Fernando Santosa. Rozegrał także pełen mecz w kadrze U-21 z Czarnogórą. Do młodzieżowej reprezentacji powoływany jest regularnie.

 

- Dołączenie do drużyny Mistrzów Polski jest dla mnie wielkim wyróżnieniem. Jest też oczywiście wyzwaniem, ale ja te wyzwania lubię i się ich nie boję. Wierzę, że tutaj podniosę swój poziom sportowy, rozwinę się jako bramkarz i pomogę drużynie w osiągnięciu założonych przez nas celów na boisku - mówi Kacper Bieszczad.

 

- Widzimy w Kacprze potencjał do rozwoju i chcemy stworzyć mu odpowiednie warunki, by z czasem jeszcze podniósł swoje umiejętności. Mimo wciąż młodego wieku, ma spore doświadczenie z gry w Ekstraklasie i I lidze oraz ze zgrupowań reprezentacyjnych. Wierzymy, że jego obecność wzmocni rywalizację między słupkami Rakowa - mówi Robert Graf, dyrektor sportowy.

 

Kacper Bieszczad jest już na zgrupowaniu w Arłamowie i rozpoczął treningi z drużyną.

 

"Bieszczu", trzymamy kciuki i życzymy Ci samych sukcesów w barwach Rakowa!