Kacper Masiak nowym zawodnikiem Rakowa!

Młodzieżowy reprezentant Polski, Kacper Masiak został nowym zawodnikiem Rakowa Częstochowa! 19-latek dołączył do drużyny mistrzów Polski na zasadzie transferu definitywnego z Zagłębia Lubin i podpisał trzyletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Nasz nowy zawodnik urodził się 11 stycznia 2005 roku. Mierzy 175 centymetrów wzrostu. Swoje pierwsze piłkarskie kroki w UKS Ikar Racibórz, a następnie przez kilka lat występował w młodzieżowych drużynach Unii Racibórz, skąd przeniósł się do Akademii Zagłębia Lubin. Jego debiut w seniorskiej drużynie "Miedziowych" miał miejsce 4 lutego 2022 roku w meczu przeciwko Legii Warszawa. W tym sezonie Masiak zanotował 19 meczów na poziomie 2 Ligi w rezerwach Zagłębia Lubin. Ma również na swoim koncie 25 występów w młodzieżowych reprezentacjach Polski, gdzie występował w kadrach U15, U16, U17, U18 i U19. 

 

 

- Mamy przyjemność ogłosić Kacpra Masiaka nowym zawodnikiem Rakowa. Kacper jest utalentowanym ofensywnym zawodnikiem, który w naszym systemie będzie rozwijany zarówno jako skrzydłowy, jak i numer 10. Ma solidne podstawy do przyszłego rozwoju pod względem szybkości, dynamiki, techniki z niezbędną odwagą i wolą walki. Dołączy do nas podczas obozu treningowego naszej pierwszej drużyny w Turcji i będziemy ciężko pracować razem z nim, aby postawić z nami kolejne kroki i dalej się rozwijać. Kacper reprezentuje drogę, którą my jako klub chcemy podążać w przyszłości - rozwijanie młodych talentów, zawsze koncentrując się przede wszystkim na Polsce.

 

Kacper, witamy w Rakowie!