Kadra Rakowa na obóz w Turcji

3 lutego piłkarze Rakowa Częstochowa wyruszyli do Turcji, gdzie spędzą najbliższe dwa tygodnie. To drugi obóz przygotowawczy do rundy wiosennej sezonu 2018/2019. Kadra „Czerwono-Niebieskich” na zgrupowanie w Side liczy 26 piłkarzy.

Bramkarze: Michał Giwa, Jakub Szumski, Kacper Trelowski

Obrońcy: Andrzej Niewulis, Łukasz Góra, Arkadiusz Kasperkiewicz, Kamil Kościelny, Tomas Petrasek

Pomocnicy: Petr Schwarz, Miłosz Szczepański, Marcin Listkowski, Jakub Apolinarski, Daniel Bartl, Rafał Figiel, Patryk Kun, Maciej Domański, Damian Michalik, Igor Sapała, Karol Noiszewski, Piotr Malinowski, Karol Mondek,

Napastnicy: Franciszek Wróblewski, Szymon Lewicki, Mateusz Zachara, Sebastian Musiolik, Patrick Friday Eze

W Polsce pozostał Adam Czerkas, którego rola w klubie zmienia się z dniem 4 lutego. Adam w rundzie wiosennej pełnić będzie funkcję asystenta trenera w zespole rezerw RKS Rakowa. „Czerki”, poza funkcją asystenta trenera Tomasza Kuźmy, wspierać będzie drużynę także na boisku. Akceptując decyzję Adama o chęci rozpoczęcia swojej przygody trenerskiej oraz szanując jego zasługi dla Rakowa, klub postanowił pomóc zawodnikowi w realizacji jego planów.

Decyzją sztabu szkoleniowego, w Częstochowie pozostanie także Dariusz Formella. 23-letni pomocnik do rundy wiosennej przygotowywać się będzie z drużyną rezerw.

W trakcje zgrupowania zaplanowane są cztery mecze kontrolne. 7 lutego Raków zmierzy się z NS Murą, trzy dni później z FC Chernomorets, natomiast 13 lutego z FK SKA Khabarovsk. Zgrupowanie zakończy się sparingiem z FC Volyn Lutsk, który odbędzie się 16 lutego.