Kadra Rakowa na obóz w Woli Chorzelowskiej

17 czerwca piłkarze Rakowa Częstochowa wyruszyli do Woli Chorzelowskiej, gdzie spędzą najbliższych sześć dni. To pierwszy z dwóch zaplanowanych na najbliższe tygodnie obozów przygotowawczych do sezonu 2019/2020 w LOTTO Ekstraklasie. Kadra "Czerwono-Niebieskich" na to zgrupowanie liczy 21 zawodników. 

Bramkarze: Michał Gliwa, Kacper Trelowski

Obrońcy: Arkadiusz Kasperkiewicz, Kamil Kościelny, Tomas Petrasek, Kamil Piątkowski

Pomocnicy: Petr Schwarz, Miłosz Szczepański, Jakub Apolinarski, Daniel Bartl, Patryk Kun, Maciej Domański, Igor Sapała, Piotr Malinowski, Andrija Luković, Bryan Nouvier, Danian Pavlas, Krystian Ślęzak

Napastnicy: Franciszek Wróblewski, Szymon Lewicki, Sebastian Musiolik 

Po tygodniu spędzonym z pierwszą drużyną Rakowa, trener Marek Papszun postanowił włączyć do kadry na obóz osiemnastoletniego Krystiana Ślęzaka z Akademii Rakowa. Do Woli Chorzelowskiej pojechał także Kamil Kościelny - "Kościu" powoli wraca już do pełnej sprawności po urazie kolana, jakiego nabawił się na koniec zgrupowania w Turcji. 

W Częstochowie zostali kontuzjowani Andrzej Niewulis i Jakub Szumski. Według wstępnych prognoz, "Szumi" powinien być do dyspozycji trenera już od przyszłego tygodnia. 

W sobotę Raków rozegra swój pierwszy letni sparing. Przeciwnikiem "Czerwono-Niebieskich" będzie Stal Mielec.