Kalendarium 2022. Podsumowanie roku

Rok 2022 przyniósł nam wiele sukcesów i sporo radości. Ostatnie godziny starego roku to dobry moment, żeby przypomnieć sobie, co działo się przez minione 12 miesięcy.

Styczeń - Początek roku przyniósł dobre informacje dla wszystkich kibiców Medalików. Kontrakt z Rakowem przedłużył bowiem trener Marek Papszun. Następnie nasza drużyna udała się do tureckiego Belek na obóz przygotowawczy przed rundą wiosenną. W pierwszym miesiącu nowego roku do zespołu dołączyli także nowi zawodnicy: Szymon Czyż, Deian Sorescu oraz Bogdan Racovițan.

 

Luty - Pierwszy tydzień lutego również należał do udanych. Najpierw kontrakty przedłużyli Fran Tudor oraz Vladislavs Gutkovskis, a następnie odnieśliśmy wygraną na inaugurację wiosny, pokonując 2:0 Wisłę Kraków 2:0. W lutym w historii zapisał się także Giannis Papanikolaou, który zdobył swoją pierwszą i zarazem rekordową bramkę w barwach Rakowa, trafiając do siatki Radomiaka Radom już w 13. sekundzie. 

 

Marzec - Trzeci miesiąc nowego roku przyniósł kolejne emocje i zwycięstwa. Medaliki marzec rozpoczęli od awansu do półfinału Fortuna Pucharu Polski, pokonując Arkę Gdynia, a kilka dni później w Poznaniu wygrali z Lechem. Domowe zwycięstwo ze Stalą Mielec wyprowadziło nas na czoło ligowej tabeli. Wiele powodów do radości miał również Patryk Kun oraz Ben Lederman. Ten pierwszy otrzymał powołanie do reprezentacji Polski, a drugi zadebiutował z orzełkiem na piersi w kadrze do lat 21. 

 

Kwiecień - Kolejny miesiąc Ivi Lopez i spółka rozpoczęli od ligowej wygranej z Wartą Poznań, by następnie zapewnić sobie wyjazd na Stadion Narodowy, który dało zwycięstwo 1:0 z Legią Warszawa i tym samym awans do finału Fortuna Pucharu Polski. Bramkę na wagę spędzenia majówki w stolicy zdobył Mateusz Wdowiak. 

 

Maj - Ten miesiąc przyniósł wszystkim kibicom bardzo dużo wrażeń. 2 maja sięgnęliśmy po drugi w historii i drugi z rzędu Puchar Polski, który wywalczyliśmy na Stadionie Narodowym, pokonując 3:1 Lecha Poznań. Drużyna trenera Marka Papszuna do końca walczyła również o mistrzostwo Polski, ale ostatecznie tę walkę zakończyła na drugim miejscu, powtarzając wynik z poprzedniego sezonu. Kolejny udany rok mogliśmy świętować wspólnie z Wami na Placu Biegańskiego. 

 

Czerwiec - Nasza drużyna do pracy wróciła w połowie czerwca, a lwią część przygotowań do nowego sezonu spędziła na zgrupowaniu w Sochocinie. W tym samym miesiącu jeszcze przed rozpoczęciem przygotowań do drużyny Medalików dołączyli Stratos Svarnas oraz Fabian Piasecki. 

 

Lipiec - Nowy sezon zainaugurowaliśmy w Poznaniu meczem o Superpuchar Polski, który wygraliśmy 2:0. Od zwycięstwa rozpoczęliśmy również walkę o ligowe punkty oraz drugą w historii przygodę z europejskimi pucharami. Ponadto w lipcu kontrakty z Rakowem przedłużyli Ivi Lopez oraz Vladan Kovačević, a nowym zawodnikiem został Gustav Berggren. 

 

Sierpień - W pierwszym tygodniu sierpnia na Limanowskiego trafił Bartosz Nowak, a Raków pewnie wygrał 2:0 w wyjazdowym meczu ze Spartakiem Trnava. To właśnie europejskie puchary przyniosły nam w tym czasie najwięcej emocji. Nasza drużyna po wygranej 2:1 ze Slavią Praga była bardzo blisko fazy grupowej Ligi Konferencji Europy UEFA. Niestety w ostatniej akcji rewanżowego spotkania gol dla Slavii sprawił, że musieliśmy przełknąć gorycz porażki. Sierpniowe występy zakończył ligowy triumf z Pogonią Szczecin. 

 

Wrzesień - We wrześniu ze względu na przerwę reprezentacyjną rozegraliśmy tylko 3 spotkania. Pierwsze z nich zakończyło się naszą przegraną z Cracovią. Odpowiedź Medalików przyszła jednak błyskawicznie. W kolejnych dwóch meczach odnieśliśmy wysokie zwycięstwa przy Limanowskiego, wygrywając 4:0 z Legią Warszawa i 3:0 z Radomiakiem Radom. Ten drugi mecz na długo zapamięta Fabian Piasecki, który popisał się przepięknym golem. 

 

Październik - W tym miesiącu podopieczni trenera Marka Papszuna zanotowali prawdziwy maraton, rozgrywając aż 7 meczów. Pierwszy z nich zakończył się bezbramkowym remisem w Łodzi, a następne sześć zwycięstwami Rakowa. Udany okres zwieńczyła wyjazdowa wygrana z Lechem Poznań, którą bramką w doliczonym czasie gry zapewnił nam Fabian Piasecki. Zespół Medalików pokazał w październiku, że zawsze walczy do końca. Zwycięskie trafienia po 90 minucie padały również w Gliwicach oraz Sosnowcu. 

 

Listopad - Po bardzo udanym październiku kolejny miesiąc był niemal perfekcyjny. Nasz zespół wygrał wszystkie spotkania. Najpierw odnosząc historyczne - najwyższe zwycięstwo, bo aż 7:1 w meczu z Wisłą Płock, w którym czterokrotnie na listę strzelców wpisał się Vladislavs Gutkovskis. Następnie Medaliki wygrali 1:0 z Pogonią Szczecin, awansując do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski, a w ostatnim ligowym spotkaniu w 2022 roku przywieźliśmy komplet punktów z Lubina. 

 

Grudzień - Ostatni miesiąc 2022 roku nasza drużyna spędziła na zgrupowaniu w Holandii, gdzie rozegrała 3 cenne mecze kontrole, mierząc się kolejno z PSV Eindhoven, RSC Anderlecht oraz RKC Waalwijk. Ponadto jeszcze przed wigilią umowę z Rakowem przedłużył Fran Tudor.