Kamil Pestka nowym zawodnikiem Rakowa!

Kamil Pestka 1 lipca zostanie zawodnikiem Rakowa Częstochowa! 24-latek podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.

Nasz nowy piłkarz urodził się 22 sierpnia 1998 roku w Krakowie. Mierzy 189 centymetrów wzrostu. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Prokocimie Kraków. Kolejne szlify zbierał w Hutniku oraz Progresie Kraków. W 2014 roku trafił do Cracovii, gdzie najpierw występował w drużynach młodzieżowych, następnie w zespole rezerw, by ostatecznie zadebiutować w pierwszym zespole na poziomie Ekstraklasy. Swój debiut na najwyższym szczeblu rozgrywkowym zanotował 2 czerwca 2017 roku. Kamil niemal całą dotychczasową karierę spędził w Cracovii, z wyjątkiem półrocznego wypożyczenia do Chrobrego Głogów w sezonie 2018/2019. W ekipie z Krakowa zaliczył łącznie 93 występy i zdobył 6 bramek. Ponadto w swoim CV ma występy w młodzieżowej reprezentacji Polski. 

 

 

Bardzo się cieszę, że trafiam do Rakowa. To bardzo ważny moment w mojej karierze. Dotychczas występowałem w jednym klubie, teraz przechodzę do Rakowa. To taki naturalny krok do przodu. Mam nadzieję, że to będzie bardzo owocny czas dla mnie i dla klubu - powiedział Kamil Pestka po podpisaniu kontraktu.

 

- Cieszymy się, że Kamil mimo wielu ofert zdecydował się dołączyć do Rakowa. Jest uniwersalnym zawodnikiem, który może występować na pozycji pół-lewego obrońcy oraz na lewym wahadle. Kamil ma za sobą ciężki rok spowodowany kontuzją, ale wierzymy, że warunki, które mu stworzymy, pozwolą mu się odbudować i w pełni zaprezentować swoje umiejętności - powiedział dyrektor sportowy Rakowa, Robert Graf.

 

Kamil, witamy w Rakowie!

 

#PESTKA2025