Kamil Piątkowski: Chcemy zrewanżować się Koronie i zwyciężyć

Już w sobotę (23.11) Raków Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z Koroną Kielce. - W spotkaniach rundy rewanżowej pokażemy charakter i determinację - mówił przed tym meczem Kamil Piątkowski. Przeczytajcie wypowiedź defensora.

W przerwie od rozgrywek ligowych Kamil Piątkowski wystąpił w dwóch meczach reprezentacji Polski U20 - przeciwko Szwajcarii U20 i Norwegii U20.

 

To było moje pierwsze powołanie do kadry trenera Jacka Magiery. Bardzo się cieszę z tego, że dostałem szansę i udało mi się złapać trochę minut na boisku. Mecz reprezentacyjny to coś innego, niż liga, więc zdobyłem kolejne cenne doświadczenie - ocenił młodzieżowiec.

 

Za nami półmetek rundy zasadniczej PKO Ekstraklasy. Jak ten czas może ocenić 19-latek?

 

Początki były ciężkie. Musiałem się zaaklimatyzować do nowego zespołu, a także miasta. Do wszystkiego dochodziłem krok po kroku. Starałem się na każdym treningu, pracowałem nad sobą także poza nimi. Cieszę się, że nadszedł moment, gdy zagrałem w pierwszym składzie. Jestem zadowolony, bo ciężka praca dała efekty. Daję z siebie wszystko, by nie wypuścić z rąk tej szansy - powiedział.

 

Jakiego Rakowa mogą oczekiwać kibice w nadchodzącej rundzie reważowej?

 

Z meczu na mecz nabieraliśmy rozpędu. Teraz czujemy się pewni siebie zarówno na boisku, jak i poza nim. Myślę, że w spotkaniach rundy rewanżowej pokażemy charakter, determinację i zaangażowanie w walce o zwycięstwo - stwierdził Piątkowski.

 

Już w sobotę Czerwono-Niebiescy rozpoczną rewanże w PKO Ekstraklasie. Na pierwszy ogień zagrają na wyjeździe z Koroną Kielce. 

 

Pierwszy mecz z Koroną Kielce był dla nas wejściem do gry w Ekstraklasie. Nie powiodło nam się tak, jak tego chcieliśmy. Teraz chcemy pokazać się ze zupełnie innej strony i zrewanżować za wcześniejszą porażkę. W starciu z Koroną zagramy o zwycięstwo - zakończył obrońca.