Kamil Piątkowski od lipca w Red Bull Salzburg

Kamil Piątkowski został zawodnikiem Red Bull Salzburg. Obrońca przeniesie się do austriackiego klubu w lipcu, bowiem w dniu transferu został jednocześnie wypożyczony do Rakowa do końca bieżącego sezonu.

Red Bull Salzburg to lider austriackiej Bundesligi oraz uczestnik Ligi Mistrzów, gdzie w fazie grupowej zajął trzecie miejsce, dzięki czemu wiosną będzie rywalizował w Lidze Europy. Jest także czternastokrotnym mistrzem Austrii oraz siedmiokrotnym zdobywcą Pucharu Austrii.

 

Młodzieżowy reprezentant Polski trafił do Częstochowy w 2019 roku. W czerwono-niebieskich barwach rozegrał 39 meczów w Ekstraklasie i 4 w Pucharze Polski. Zdobył dwie bramki w wygranych meczach z Arką Gdynia i Sandecją Nowy Sącz.

 

- Cieszymy się, że Kamil rozwinął się u nas i teraz trafi do klubu, który pozwoli mu zaistnieć w europejskiej piłce. To pokazuje, że Raków to dobre miejsce, by zdobywać doświadczenie i się wypromować. Jednocześnie pozostaje w Częstochowie do końca sezonu, dzięki czemu pomoże nam walczyć o jak najwyższe miejsce w PKO Ekstraklasie – mówi prezes Wojciech Cygan.

 

- Jednym z kluczowych elementów negocjacji transferu było pozostanie Kamila w Rakowie aż do czerwca. Dzięki temu będzie mógł wystąpić w rundzie wiosennej i wspomóc nas w walce o ligowe punkty oraz w rozgrywkach Pucharu Polski. Kamil budził w ostatnich tygodniach duże zainteresowanie na rynku transferowym, dlatego negocjacje były długie i wymagały cierpliwości z naszej strony. Cieszymy się, że rozmowy udało się zakończyć sukcesem – podkreślił dyrektor sportowy Czerwono-Niebieskich, Paweł Tomczyk.