Kamil Piątkowski: znamy swoją wartość

Przed meczem 19. kolejki PKO Ekstraklasy porozmawialiśmy z Kamilem Piątkowskim. Zapraszamy do lektury wywiadu.

Kamil, zanim o nadchodzącym spotkaniu z Podbeskidziem, wróćmy na chwilę do meczu w Lubinie. Udało się przełamać po trzech porażkach w lidze. To była ważna wygrana także z psychologicznego punktu widzenia?

 

Myślę, że tak. Na pewno psychicznie czujemy się dużo lepiej. Taka jest niestety piłka, że nawet gdy dobrze graliśmy w tych wszystkich meczach, to punkty nie trafiały do nas. I tak to wyglądało, dlatego cieszymy się, że przez dobrą grę, którą prezentujemy, wygraliśmy ten mecz i dążymy dalej do tego, żeby te mecze wygrywać lub przynajmniej wywozić jeden punkt, chociaż zawsze myślimy tylko o trzech. Cieszymy się na pewno, że punkty trafiły do nas i cieszymy się tym zwycięstwem.

 

Jak ocenisz Podbeskidzie? Wygląda na to, że to jest inna drużyna niż na jesieni. W Bielsku-Białej odnieśliśmy pewne zwycięstwo. Natomiast w tej rundzie jest to rywal, który regularnie punktuje i wydostał się ze strefy spadkowej.

 

Oglądałem mecze Podbeskidzia, które grali. Nie przegrali jeszcze meczu w tej rundzie. Ich gra wygląda dobrze. Dużo biegają, są dobrze poukładani w obronie. Dlatego na pewno nie będzie to łatwy mecz, ale my też znamy swoją wartość. Wiemy, jak gramy w piłkę i jak te mecze wyglądają, dlatego myślę, że dzięki swojej dyspozycji i dobrej grze zdobędziemy w piątek trzy punkty.

 

Najbliższe kilka dni będzie dla was bardzo intensywne. Będziemy przeplatać mecze ligowe z meczem Pucharu Polski w Poznaniu. Jak myślisz, co będzie twoim zdaniem w najbliższych dniach kluczowe? Jak się czujesz przed krótkim, ale jednak maratonem?

 

Myślę, że na pewno regeneracja będzie bardzo ważna. Przede wszystkim sen, bo to najlepsza regeneracja na wszystko. Koncentracja też będzie istotna. Gramy mecze w krótkim odstępie czasu, dlatego do każdego trzeba się przygotować inaczej. Każdy przeciwnik gra inną piłkę, więc przede wszystkim musimy skoncentrować się na założeniach taktycznych. Koncentracja i regeneracja będą tymi rzeczami, które mogą nam pomóc w wygraniu nadchodzących meczów.