Kluby Filialne sprawdzą się z zespołami Akademii

W najbliższy weekend do Częstochowy przyjadą zespoły należące do naszych klubów filialnych. Będzie to doskonała okazja do sprawdzenia, jak na tle częstochowian prezentują się ekipy z Kielc i Radomska.

DAP Kielce, który dołączył na początku roku do Projektu Klubów Filialnych zmierzy się drużynami U-8 i U-9. Spotkania zostaną rozegrane równolegle w sobotę o godzinie 11 na boiskach treningowych MSP "Raków". 

 

Z kolei RAP Radomsko w PKF jest od początku, a sam klub w programie Standard otrzymał najwięcej gwiazdek (trzy). Poza tym to właśnie z RAP-u do Akademii Raków trafiło najwięcej młodych adeptów piłki nożnej. Z ekipą z Radomska zmierzy się zespół U-11 prowadzony przez trenera Jarosława Toborka. Pierwszy gwizdek rozbrzmi na boisku przy ulicy Limanowskiego 83 również w sobotę o godzinie 12.30. 

 

- Dzięki uczestnictwie w PKF klubom na pewno łatwiej jest umawiać sparingi z naszymi drużynami z Akademii. Poza tym nasi trenerzy będą mogli sprawdzić, czy w danych rocznikach w DAP-ie i RAP-ie są zawodnicy, którzy znajdą się w orbicie naszych zainteresowań - mówi trener Dawid Krzętowski koordynator Projektu Klubów Filialnych.  

 

Warto zaznaczyć, że za tydzień do Kielc na spotkania DAP-em pojadą zespoły U-12 i U-10.