Kolejne 3 punkty! Szczakowianka - Raków II 0:2

Czwarte z rzędu zwycięstwo odnieśli piłkarze naszej drugiej drużyny i Święta Wielkanocne spędzą na pozycji lidera Grupy 1 Zina IV Ligi.

Podopieczni trenera Tomasza Kuźmy spotkanie rozstrzygnęli na swoją korzyść w drugiej połowie. Oba gole zdobył Kamil Chiliński. W 48. minucie Krystian Szymocha zagrał do Huberta Tylca, a ten podał wzdłuż linii końcowej do Kamila Chilińskiego, który strzałem z pierwszej piłki pokonał golkipera Szczakowianki. 

 

Z kolei w 60. minucie ten sam zawodnik wykończył skutecznie akcję, a asystę zanotował Adrian Balboa. Hiszpan z głębi pola zagrał do Chilińskiego, który w sytuacji sam na sam minął bramkarza i skierował futbolówkę do siatki. 

 

Czerwono-Niebiescy pozostali liderem w Grupie 1 Zina IV Ligi. Częstochowianie zgromadzili 43 punkty i o 5 oczek wyprzedzają Wartę Zawiercie oraz Unię Dąbrowa Górnicza, która ma jeden mecz zaległy. Oba te zespoły w 21. serii spotkań przegrały swoje mecze. Unia uległa AKS-owi Mikołów 2:3, a Warta okazała się gorsza od Dramy Zbrosławice (0:2). 

 

Tomasz Kuźma (trener, Raków II): Za nami bardzo trudny mecz. W pierwszej połowie rywal skutecznie nas wybijał z rytmu i nie mogliśmy przejąć inicjatywy. Brakowało płynności. Po zmianie stron wykazaliśmy się większą kulturą gry. Graliśmy aktywniej, przez co zaczęliśmy kontrolować spotkanie. Chcemy, aby nasza postawa częściej wyglądała tak jak w drugiej połowie. Była to wartość dodana w naszej drużynie. Gratulację dla chłopaków za wygraną. 

 

Szczakowianka Jaworzno - Raków II 0:2 (0:0)

 

Bramki:
0:1 - Chiliński 48. 

0:2 - Chiliński 60. 

 

Raków II: O. Kubik - Lenartowski (65. Owczarek), Szymocha (80. Ślęzak), M. Mizgała, Balboa (85. Krysik), Chiliński, Tylec, Danilczyk, Budnicki, Oziębała (60. Głasek), P. Mizgała.