Kolejny etap walki o marzenia. Zapowiedź meczu Aris - Raków

Przed Medalikami kolejna walka w europejskich pucharach. Drużyna trenera Dawida Szwargi we wtorek, 15 sierpnia rozegra rewanżowy mecz z Arisem Limassol. Stawką spotkania jest IV runda eliminacji Ligi Mistrzów.

Po ligowym starciu w Gliwicach, czas na kolejną delegację. Tym razem udamy się do cypryjskiego Limassol, gdzie zagramy rewanżowy mecz z Arisem. Do wtorkowego spotkania drużyna trenera Dawida Szwargi przystąpi po przegranym meczu ligowym z Piastem Gliwice. - Zagraliśmy dobre spotkanie. W obu połowach byliśmy zespołem, który w moim odczuciu kontrolował ten mecz. Natomiast czujemy też zwyczajną sportową złość, co świadczy dobrze o drużynie. Musimy tę złość zabrać ze sobą na Cypr, bo za nami jest dopiero pierwsza połowa i dzisiaj się jeszcze nic nie skończyło. Przed nami finał na Cyprze - mówił po pierwszym spotkaniu z mistrzem Cypru trener Dawid Szwarga. 

 

Medaliki do rewanżowego spotkania przystąpią z zaliczką jednej bramki po wygranej 2:1 przy Limanowskiego 83. Już w 7. minucie wynik spotkania otworzył Vladyslav Kochergin, który wykorzystał świetną indywidualną akcję Frana Tudora. Wynik po przerwie podwyższył Fabian Piasecki, który pewnie zamienił rzut karny na bramkę. W końcówce meczu bramkę dla Arisu zdobył Mihlali Mayambela.

  

Kurs STS na zwycięstwo Rakowa wynosi 3.05.

 

Nadchodzące spotkanie będzie 5 oficjalnym meczem Arisu w tym sezonie. Zespół trenera Szpilewskiego, oprócz meczu z Rakowem, ma za sobą spotkanie Superpucharu Cypru, gdzie wygrał 2-0 z Omonią Nikozja, a także dwumecz w ramach II rundy eliminacji Ligi Mistrzów z BATE Borysów. Z Białorusinami wygrali 6-2 na własnym stadionie oraz 5-3 w spotkaniu wyjazdowym.

 

Wtorkowe spotkanie zostanie rozegrane na Limassol Arena. Obiekt znany jest również jako Alphamega Stadium. Na tym stadionie, poza Arisem, grają również dwie inne drużyny z Limassol - AEL i Apollon. Stadion może pomieścić niespełna 11 tysięcy widzów.

 

Sędzią głównym rewanżowego meczu z Arisem Limassol będzie doświadczony Matej Jug ze Słowenii. Skład sędziowski uzupełnią Matej Žunič i Manuel Vidali, a na sędziego technicznego wyznaczony został David Šmajc. W meczach eliminacji Ligi Mistrzów do dyspozycji arbitrów jest system VAR.

 

Początek wtorkowego meczu o godzinie 19:00 czasu polskiego (20:00 czasu miejscowego). Transmisję z tego spotkania będziecie mogli oglądać w TVP Sport, tvpsport.pl i aplikacji mobilnej. Relację audio przeprowadzi Polskie Radio Katowice.