Kolejny sparingowy test Czerwono-Niebieskich

Raków Częstochowa w środę rozegra drugi mecz kontrolny podczas zgrupowania w Austrii. Rywalem Czerwono-Niebieskich będzie WSG Tirol.

Po niedzielnym meczu sparingowym z wicemistrzem Ukrainy - Szachtarem Donieck, nadszedł czas na starcie z WSG Tirol - szóstą drużyną poprzedniego sezonu austriackiej Bundesligi. Zespół prowadzony przez Thomasa Silberbergera w letnim okresie przygotowawczym rozegrał dwa spotkania. Ostatnie w minioną sobotę z rumuńskim pierwszoligowcem - FC Botosani (0:1). Wcześniej rywalem Austiaków był zespół Universitatea Craiova (1:3).

 

Środowy mecz będzie trzecim testem Czerwono-Niebieskich przed startem nowego sezonu, drugim natomiast podczas zgrupowania w Austrii. Starcie z drużyną austriackiej Bundesligi będzie kolejnym cennym testem drużyny Marka Papszuna przed zbliżającym się sezonem. - Po to przyjechaliśmy do Austrii, żeby te sparingi z takimi rywalami rozegrać. To będzie dużą wartością dla naszych graczy i naszego zespołu, bo to jest rzadkość, że mierzymy się z drużynami z tak wysokiej półki - mówi szkoleniowiec Czerwono-Niebieskich.

 

Początek środowego spotkania, które odbędzie się w Bruck an der Mur zaplanowano na godzinę 17:00. 

 

#AlpejskaWyprawa