Komunikat klubu RKS Raków Częstochowa

RKS Raków Częstochowa S.A. informuje, że Gmina Miasto Częstochowa złożyła pismo o rozwiązaniu umowy z naszym Klubem na zadanie "Promocja miasta poprzez sport - promocja poprzez piłkę nożną".

W informacji jaka wpłynęła do Klubu 3. listopada czytamy: „Chuligańskie oraz wszelkie inne niewłaściwe zachowanie kibiców klubu Raków Częstochowa podczas meczu w ramach 13. kolejki spotkań 1. ligi piłki nożnej, pomiędzy Ruchem Chorzów a Raków Częstochowa, w dniu 13 października 2017 r., naruszyły dobre imię i pozytywny wizerunek Częstochowy, a także wzbudziły wiele wątpliwości, co do możliwości właściwego wykonania przez Klub zapisów ww. umowy".

Jak nas poinformowano Gmina Miasto Częstochowa nie wypłaci kwoty 499,999,99 złotych wynikającej z umowy. Dodatkowo na nasz Klub nałożono 100 tysięcy złotych kary.

W opinii klubu RKS Raków Częstochowa S.A. niektóre z punktów zapisanych w umowie "Promocja miasta poprzez sport - promocja miasta poprzez piłkę nożną" są niezgodne z polskim prawem. Zachowania kibiców są okolicznościami za które RKS Raków S.A. nie odpowiada w jakikolwiek sposób, oraz nie ma na nie wpływu. Dotyczy to zwłaszcza meczów nie organizowanych przez nasz Klub.

Jednocześnie zwracamy się do wszystkich Kibiców o gorący, sportowy i pozytywny doping. Nie dajmy się sprowokować, co nieprzychylnym naszemu Klubowi osobom mogłoby być na rękę.