Komunikat Zarządu Klubu

W związku z przyjęciem budżetu na nowy 2018 rok odbyło się zebranie Zarządu RKS Raków Częstochowa S.A.

Przy okazji prac nad budżetem, Klub zabiega o to, żeby ważnym partnerem Rakowa zostało miasto Częstochowa. Jak wcześniej informowaliśmy na rok
2018 w budżecie miasta przewidziano kwotę 1,8 mln złotych brutto na promocję miasta poprzez piłkę nożną. Władze Klubu dziękują wszystkim
osobom: radnym, samorządowcom, politykom, posłom, senatorom i pozostałym, którzy osobiście zaangażowali się na rzecz współpracy miasta z klubem.

Raków Częstochowa ma wysokie ambicje sportowe, społeczne i edukacyjne.  Nieustannie dążymy do podnoszenia poziomu sportowego i organizacyjnego w naszym klubie. W związku z tym potrzeby finansowe są duże. Raków dzięki sprawnemu funkcjonowaniu zdobywa istotną część potrzebnych środków we własnym zakresie. Partnerska współpraca z miastem pozwoliłaby pozyskać brakujące finanse ze środków miejskich i tym samym w sposób istotny poszerzyłaby możliwości funkcjonowania klubu.

Wyżej wymieniona kwota jest bardzo ważna w budżecie Rakowa, jednak niewystarczająca do realizacji ambitnych planów. Dlatego trwają w tej chwili liczne spotkania, które mają na celu pozyskanie brakujących środków. Klub rozmawia z przedstawicielami różnych środowisk społecznych i politycznych. Spotykamy się z poparciem, a także zrozumieniem naszych działań oraz dostrzegamy chęć współpracy między środowiskami.Spotkania te są obiecujące i dobrze rokują na przyszłość. Od efektów tych rozmów będzie zależała przyszłość klubu i tego jakie cele Raków Częstochowa będzie mógł sobie stawiać w najbliższej przyszłości.

Piłka nożna jest doskonałym nośnikiem reklamowym. Kluby grające w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy i Nice 1 Ligi w znaczący sposób promują miejscowości, w których występują. Liczymy, że włodarze Częstochowy w jeszcze większym stopniu zaangażują się we współpracę, która może przynieść obopólne korzyści. Brak zespołu piłkarskiego z prawdziwego zdarzenia w naszym mieście na pewno byłby ciosem wizerunkowym dla całej częstochowskiej społeczności.

Cały czas mamy nadzieję, że hasło „Łączy nas piłka” będzie aktualne w naszym mieście i zjednoczy wszystkie środowiska wokół Rakowa!