Koncert Czerwono-Niebieskich! Raków - Jagiellonia 5:0

W 19. kolejce PKO BP Ekstraklasy Czerwono-Niebiescy pokonali Jagiellonię Białystok 5:0 po golach Fabio Sturgeona, Andrzeja Niewulisa, Iviego Lopeza, Matusza Wdowiaka i Zoran Arsenić.

W pierwszej połowie oba zespoły stworzyły sporo sytuacji bramkowych. Na gole musieliśmy jednak zaczekać do drugiej połowy. W 53. minucie Fabio Sturgeon wykorzystał podanie Patryka Kuna i nasza drużyna objęła prowadzenie. 11 minut później świetne dośrodkowanie Iviego Lopeza z rzutu wolnego głową wykończył Andrzej Niewulis. W 80. minucie podanie Wdowiaka zamienił na bramkę Ivi, a w 82. minucie sam Wdowiak trafił do siatki, nie dając szans na interwencję Steinborsowi. Dzieła zwycięstwa dopełnił Zoran Arsenić w 88. minucie.

Było to ostatnie spotkanie Czerwono-Niebieskich w 2021 roku. Dziękujemy kibicom za doping i wsparcie w rundzie jesiennej. Do zobaczenia na wiosnę!

Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok 5:0 (0:0)

Bramki: Sturgeon 53, Niewulis 64, Ivi 80, Wdowiak 82, Arsenić 88

Raków: Kovačević - Niewulis, Rundić (21. Długosz), Arsenić, Lederman, Papanikolaou, Kun, Tudor, Sturgeon, Wdowiak, Ivi

Jagiellonia: Steinbors - Olszewski, Tiru, Puerto (77. Żyro), Pazdan, Nastić, Matysik, Nalepa, Pospisil, Bida, Cernych (64. Struski)