Konferencja prasowa władz miasta oraz klubu | K. Matyjaszczyk: Zaczynamy starania na rzecz budowy obiektu piłkarskiego

Za nami konferencja prasowa z udziałem władz miasta Częstochowy oraz klubu. Głównym tematem spotkania była deklaracja rozpoczęcia starań budowy nowego stadionu oraz podpisanie umowy na II etap przebudowy obiektu przy ul. Limanowskiego 83.

Udział w konferencji wzięli Prezydent Miasta Częstochowy - Krzysztof Matyjaszczyk, Zastępca Prezydenta - Jarosław Marszałek, Zastępca Prezydenta - Piotr Grzybowski, Prezes Rakowa Częstochowa - Piotr Obidziński oraz Przewodniczący Rady Nadzorcznej - Wojciech Cygan. 

 

- Jest to, mam nadzieję historyczna data, pełna dobrych emocji. Liczę, że będzie dobrze zapamiętana w historii Częstochowy i Rakowa ze względu na ścieżki i plany, które otworzą nowy wątek relacji między miastem i klubem, a także nowy etap w historii futbolu: zarówno polskiego, jak i europejskiego - stwierdził na początek Piotr Obidziński. 

 

 

- Obecnie obiekt nie jest takim, by służył wychowaniu sportowemu i rozgrywkom na najwyższym poziomie współzawodnictwa. Dlatego dziś podpisujemy umowę w sprawie II etapu rozbudowy stadionu. Będzie dotyczył budowy zespołu boisk treningowych z zapleczem sanitarnym i medycznym, rozbudowy dwóch budynków klubowych o część regeneracyjno-rehabilitacyjną, szkoleniową, a także sale treningowo-dydaktyczne i zagospodarowanie terenu wokół tych obiektów. Koszt to ponad 18 milionów złotych. Realizacja będzie prowadzona do połowy przyszłego roku, a 9 234 000 złotych to kwota dofinansowania przez Ministerstwo Sportu i Turystyki - powiedział Prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk.

 

- W międzyczasie toczyły się długie, burzliwe, ale na szczęście owocne rozmowy z klubem dotyczące potrzeb Rakowa, tak, aby kibice i mieszkańcy byli zadowoleni z infrastruktury sportowej. Dumni ze swojego klubu - aby nic nie blokowało zarówno szkolenia, jak i rozwoju piłkarskiego Rakowa. Postanowiliśmy wspólnie, że podejmiemy rękawice i rozpoczniemy starania na rzecz budowy obiektu piłkarskiego spełniającego oczekiwania kibiców, a także te sportowe. Przystąpimy do prac związanych ze wstępnym studium wykonalności. Dzięki temu rozpoznamy potrzeby w zakresie obiektu sportowego, jakim jest stadion piłkarski, możliwości różnych lokalizacji w Częstochowie pomagające wybrać najbardziej optymalne miejsce, by zacząć realizować starania bardzo konkretnie - dodał włodarz miasta.

 

- Mogę powiedzieć coś z perspektywy biznesowej, wiedząc, jakie jest dzisiaj obłożenie na naszym obiekcie, jaka jest frekwencja, a także jaką mieliśmy ją w meczach europejskich pucharów na stadionie w Sosnowcu - zakładając, że był wypełniony w 11 tysiącach. Stąd, obiekt w Częstochowie byłby jeszcze bardziej wypełniony i można szacować, ze 15 tysięcy jest rozmiarem optymalnym - powiedział Piotr Obidziński na temat pojemności stadionu.