Kristoffer Klaesson nowym zawodnikiem Rakowa!

Norweg, Kristoffer Klaesson dołącza do naszego klubu na zasadzie transferu bezgotówkowego. 23-latek podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2027 roku.

Nasz nowy zawodnik urodził się 27 listopada 2000 roku w Oslo. Ma 189 cm wzrostu i gra na pozycji bramkarza. Jest wychowankiem Strømmen IF, z którego w 2011 roku przeniósł się do Vålerengi. W klubie ze stolicy Norwegii przeszedł drogę od akademii do występów w pierwszym zespole. Od 2021 roku reprezentował barwy Leeds United. W zespole Pawi rozegrał 1 mecz w Premier League, 2 w Championship, a także 1 w Pucharze Anglii. Częściej miał okazję grać dla drużyny młodzieżowej klubu z Leeds; stawał między słupkami 30-krotnie (28 meczów w Premier League 2 i 2 spotkania w EFL Trophy). Zagrał także 20 meczów dla reprezentacji Norwegii U-21.

 

- Razem z naszym sztabem szkoleniowym przeanalizowaliśmy sytuację dotyczącą naszych bramkarzy i zdecydowaliśmy się zareagować. Podpisaliśmy kontrakt z zawodnikiem, który w przeszłości pokazał swoje umiejętności i potencjał. Kristoffer ma niemal kompletny profil dobrego bramkarza z umiejętnościami zarówno w klasycznym zachowaniu pod bramką, jak również grze nogami i ustawianiu się w strefie podbramkowej. Wierzymy, że razem ze sztabem pomożemy mu wejść na jeszcze wyższy poziom. Nie możemy doczekać się, aby zobaczyć jego występy dla Rakowa - stwierdził dyrektor sportowy Rakowa, Samuel Cárdenas.

 

Kristoffer, witamy w Rakowie i życzymy powodzenia!

 

#KLAESSON2027