Krystian Ślęzak: Dostałem lekcję futbolu

Jednym z młodzieżowców, który trenował wraz z pierwszą drużyną w Woli Chorzelowskiej, był Krystian Ślęzak. 17-latek wystąpił też w meczu towarzyskim ze Stalą Mielec. Jakie są jego wrażenia odnośnie ubiegłego tygodnia? Zapraszamy do lektury!

Krystian Ślęzak w sezonie 2018/2019 reprezentował barwy Rakowa II Częstochowa, występującego w Haiz IV lidze. Jak sam przyznaje, zajęcia z pierwszą drużyną były dla niego dużym wyzwaniem.

- Treningi na obozie w Woli Chorzelowskiej stały na bardzo wysokim poziomie. Mocno to odczułem, bo było to pierwsze zgrupowanie z seniorami w mojej karierze - powiedział 17-latek.

Nasz młodzieżowiec pojawił się na boisku w 56. minucie meczu kontrolnego ze Stalą Mielec. Dla 17-latka był to cenny czas spędzony na murawie.

- Wrażenia po sparingu z pierwszym zespołem są bardzo pozytywne. Wyciągnąłem z niego dużo wniosków na przyszłość. Mam nadzieję, że dobrze zaprezentowałem się w oczach trenerów - stwierdził Ślęzak.

Treningi pod okiem trenera Marka Papszuna i jego sztabem szkoleniowym były dla Krystiana Ślęzaka świetną okazją, by podnieść swoje umiejętności.

- Rozpocząłem treningi z pierwszą drużyną tuż po zakończeniu sezonu w drugim zespole Rakowa. Wierzę w to, że jeszcze dostanę szansę, by uczestniczyć w zajęciach z seniorami. Każda jednostka treningowa z nimi to dla mnie ogromna lekcja futbolu - zakończył młodzieżowiec “Czerwono-Niebieskich”.