Liczby rundy zasadniczej PKO Ekstraklasy 19/20

15. kolejka PKO Ekstraklasy, w której Raków zremisował 2:2 z Zagłębiem Lubin, zamknęła połowę rundę zasadniczą tych rozgrywek. W liczbach podsumowaliśmy pierwszą część zmagań Czerwono-Niebieskich po powrocie do elity.

Drużyna trenera Marka Papszuna rozpoczęła swoją ekstraklasową przygodę 20 lipca od meczu z Koroną Kielce. Jak wygląda sytuacja po 15. kolejkach i przed rewanżowym spotkaniem z kielczanami?

 

Raków Częstochowa z dorobkiem 19 punktów zajmuje 11. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy (6 zwycięstw, 1 remis, 8 porażek). Bilans bramkowy wynosi 17:21.

 

Na pokonanym polu Czerwono-Niebiescy pozostawili Jagiellonię Białystok, Lechię Gdańsk, Arkę Gdynia, Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław i Wisłę Kraków. Co ciekawe, w wygranych spotkaniach nasi bramkarze zachowali aż cztery razy czyste konto.

 

Najlepszym strzelcem drużyny jest Felicio Brown Forbes, który dotychczas zdobył 5 bramek. Po 3 trafienia na swoim koncie mają Tomas Petrasek i Petr Schwarz. Jeden raz na listę strzelców wpisali się z kolei Jarosław Jach, Sebastian Musiolik, Igor Sapała, Piotr Malinowski i Kamil Kościelny.

 

Miłosz Szczepański, Michał Skóraś i Petr Schwarz najczęściej asystują przy bramkach kolegów. Każdy z nich zanotował już po 3 asysty. Natomiast jeden raz ostatnie podanie przy golu Rakowa zapisali Igor Sapała, Kamil Piątkowski, Daniel Bartl i Piotr Malinowski.

 

Nasz zespół należy do drużyn, które średnio przebiegają najwięcej kilometrów w ciągu jednego meczu – 116,38 km/mecz. Pod tym względem nieznacznie lepszy jest jedynie ŁKS Łódź.

 

Zawodnicy Rakowa startują do średnio 92 sprintów w ciągu jednego spotkania.

 

Rusłan Babenko przebiegł w meczu ze Śląskiem Wrocław 12,46 km. To najdłuższy dystans przebyty przez zawodnika Rakowa w czasie jednego meczu w rundzie jesiennej.

 

Daniel Bartl osiągnął w jednym ze sprintów prędkość 34,37 km/h. Miało to miejsce w meczu przeciwko Arce Gdynia. To najlepszy wynik w drużynie.

 

Sebastian Musiolik, Jakub Apolinarski i Piotr Malinowski są zawodnikami, którzy najczęściej startują do sprintów – średnio 11 razy na mecz.