Ligowe emocje wracają na Limanowskiego

W sobotę o godzinie 17 Raków Częstochowa rozegra pierwsze spotkanie w nowym sezonie na własnym stadionie. Rywalem czerwono-niebieskich będzie Warta Poznań.

Na inaugurację rozgrywek podopieczni trenera Marka Papszuna zremisowali 2:2 z Olimpią Elbląg. Częstochowianie dwa razy obejmowali prowadzenie. Najpierw w 24 minucie gola zdobył Damian Warchoł, ale tuż przed przerwą wyrównał Paweł Piceluk.

Następnie w 54 minucie po faulu na Tomaszu Płonce rzut karny na bramkę zamienił Rafał Figiel. Kiedy wydawało się, że zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki 6 minut przed końcem regulaminowego czasu gry arbiter podyktował "jedenastkę" dla gospodarzy, a Łukasz Pietroń pokonał Tomasza Loskę.

W naszej ekipie czuć było niedosyt po tej konfrontacji. Teraz Raków czeka mecz przed własną publicznością. Zawodnicy oczywiście szanują rywala, natomiast bardzo chcą odnieść pierwsze ligowe zwycięstwo.

Warta do Częstochowy przyjedzie z dorobkiem jednego punktu. W pierwszej kolejce beniaminek zremisował na własnym obiekcie z Kotwicą Kołobrzeg 1:1. Ekipa z Poznania objęła prowadzenie w 12. minucie po strzale Bartosza Kieliba, a 20 minut później wyrównał Piotr Giel.

Raków z Wartą ostatni raz zmierzył się w sezonie 2013/2014. W Częstochowie górą byli goście którzy zwyciężyli 1:0 po bramce Grzegorza Rasiaka. Natomiast w rewanżu padł remis 1:1 (gola dla Rakowa zdobył Robert Brzęczek).

Sobotnie spotkanie będzie także okazją do ujrzenia pierwszy raz w ligowym starciu nowych piłkarzy. W letnim okienku transferowym do zespołu dołączyło do tej pory jedenastu zawodników. Podczas pojedynku z Olimpią zagrało ośmiu. Dlatego już teraz warto zobaczyć nowych piłkarzy w akcji!

Działacze, trenerzy i zawodnicy podkreślają, że cele na ten sezon się nie zmieniają. Raków chce skutecznie włączyć się do walki o awans na zaplecze Lotto Ekstraklasy. Osiągnięcie tego celu nie będzie możliwe bez wsparcia czerwono-niebieskich kibiców. Pokazały to mecze Pucharu Polski, gdzie doping niósł naszych piłkarzy i pomógł w awansie do kolejnych rund. Dlatego zapraszamy wszystkich na sobotni mecz z Wartą! Wspólnie przeżyjmy piłkarskie emocje!

Bilety

Przesprzedaż biletów na mecz z Wartą będzie trwała w czwartek i piątek (od 9 do 19) w kasie Miejskiego Stadionu Piłkarskiego "Raków". Ceny biletów kształtują się następująco: