Ligowe zwycięstwo Rakowa II!

Raków II Częstochowa pokonał 2:1 Dramę Zbrosławice w meczu 13. kolejki IV ligi. Obie bramki dla naszego zespołu zdobył Jakub Budnicki.

Rywalem Czerwono-Niebieskich była Drama Zbrosławice, która przed tą serią gier zajmowała 16. miejsce w tabeli. Drużyna trenera Dariusza Dwojaka miała na swoim koncie 5 punktów.

W bramce naszego zespołu zagrał Dawid Pietrzkiewicz, dla którego był to pierwszy występ w barwach Rakowa. Podopieczni trenera Tomasza Kuźmy od początku atakowali i wyszli na prowadzenie w 10. minucie. Bramkarza gości pokonał Jakub Budnicki. Jeszcze w pierwszej połowie nasz zespół poszedł za ciosem. W 34. minucie drugi raz na listę strzelców wpisał się Budnicki, dając naszej drużynie dwubramkowe prowadzenie. Zespołowi ze Zbrosławic udało się zdobyć kontaktowego gola w 87. minucie, lecz Czerwono-Niebiescy kontrolowali boiskową sytuację i dopisali do swojego konta kolejne trzy punkty.

Dzięki wygranej Raków II awansował na 12. miejsce w tabeli, które zajmuje z dorobkiem 16 punktów. W następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z Gwarkiem Ornontowice. To spotkanie zaplanowano na sobotę, 9 listopada, na godzinę 14:00.

Raków II Częstochowa - Drama Zbrosławice 2:1

Raków: Pietrzkiewicz - Budnicki, Chłód, Krzyżak, Jargosz, Bajkiewicz (62. Uziębło), Skibiński (65. Kosin), Głasek, Januszewski (90. Sieracki), Bator (75. Kobyłkiewicz), Ślęzak