Ligowy powrót na L83! Zapowiedź meczu Raków - Puszcza

Po emocjach związanych z walką w europejskich pucharach przyszedł czas na powrót do rywalizacji w PKO BP Ekstraklasie. W niedzielę, 3 września przy Limanowskiego 83 podejmiemy Puszczę Niepołomice. Początek meczu o godzinie 20:00!

Dla naszej drużyny będzie to piąte spotkanie ligowe w tym sezonie. Dotychczas zgromadziliśmy na swoim koncie 7 punktów, na które złożyły się zwycięstwa ze Stalą Mielec i Jagiellonią Białystok oraz remis z Wartą Poznań. Nasi niedzielni rywale również mają na swoim koncie 7 punktów, natomiast rozegrali o dwa spotkania więcej. Puszcza punktowała w tym sezonie, wygrywając z ŁKS-em Łódź i Stalą Mielec oraz remisując z Legią Warszawa.

 

Ostatni oficjalny mecz z Puszczą Niepołomice zagraliśmy jeszcze w Fortuna 1 Lidze w sezonie 2018/2019. Wtedy w wyjazdowym spotkaniu wygraliśmy 3:1 po bramkach Macieja Domańskiego, Szymona Lewickiego oraz Marcina Listkowskiego. Dla naszych rywali trafił wówczas Piotr Stawarczyk. Ostatni ligowy mecz z Puszczą odbył się z kolei 21 lipca 2018 roku. Przy Limanowskiego 83 wygraliśmy 3:0, a na listę strzelców wpisali się Kamil Kościelny, Daniel Bartl oraz Sebastian Musiolik. Od tamtego spotkania rozegraliśmy jeszcze dwa sparingi z Puszczą. Ostatni z nich miał miejsce podczas przygotowań poprzedzających trwający sezon, który wygraliśmy 4:0 po bramkach Łukasza Zwolińskiego, Vladyslava Kochergina, Gustava Berggrena oraz Bartosza Nowaka.

 

Kurs STS na zwycięstwo Rakowa wynosi 1.30.

 

Puszcza Niepołomice jest jednym z trzech beniaminków PKO BP Ekstraklasy w tym sezonie. Poprzednią kampanię Fortuna 1 Ligi zakończyli na 5. miejscu w tabeli, co uprawniało ich do gry w barażach o awans do PKO BP Ekstraklasy, w których wyeliminowali Wisłę Kraków oraz Bruk-Bet Termalica Nieciecza.


Raport kadrowy:

W ostatnich tygodniach urazów nabawili się Jean Carlos oraz Stratos Svarnas. Brazylijski pomocnik doznał kontuzji w 22. minucie meczu z FC Kopenhaga i opuścił boisko. Przeprowadzone badania wykazały naderwanie przywodziciela. Przerwa w grze naszego zawodnika potrwa około dwóch miesięcy. Dłużej potrwa absencja Stratosa Svarnasa. Grecki obrońca zerwał mięsień przywodziciela i przejdzie operację. Spodziewany czas powrotu do gry to około cztery miesiące.

 

Arbitrem głównym niedzielnego spotkania będzie Krzysztof Jakubik. Skład sędziowski uzupełnią Tomasz Listkiewicz, Tomasz Niemirowski oraz Aleksander Kozieł. Za VAR odpowiedzialni będą Paweł Pskit i Konrad Sapela.

 

Pierwszy gwizdek niedzielnego spotkania o godzinie 20:00. Bramy stadionu przy Limanowskiego 83 zostaną otwarte dwie godziny wcześniej.