Luka Gagnidze nowym zawodnikiem Rakowa!

Gruziński pomocnik, Luka Gagnidze podpisał kontrakt z Rakowem Częstochowa, który będzie obowiązywać do końca sezonu 2021/2022. 19-latek wcześniej zawiesił swoją umowę z Dynamem Moskwa.

Nowy nabytek Rakowa urodził się 28 lutego 2003 roku w miejscowości Kutaisi. Mierzy 175 centymetrów wzrostu. Karierę rozpoczynał w Akademii Dinamo Tbilisi. Tam zadebiutował także w gruzińskiej ekstraklasie, gdzie w barwach Dinama rozegrał 18 meczów, zdobywając 1 bramkę i notując 3 asysty. W lipcu 2021 roku podpisał kontrakt z Dynamem Moskwa, z którego szybko został wypożyczony do drużyny Urału Jekaterynburg. Debiut w rosyjskiej Premier Lidze zaliczył 1 sierpnia. Łącznie w ekipie Urału wystąpił w 13 spotkaniach. 

 

- Czuje się bardzo dobrze. Chcę dobrze grać i pomóc drużynie, żeby osiągnęła jeszcze wyższy poziom - powiedział po podpisaniu umowy Luka Gagnidze.

 

- Zmiany w przepisach rejestrowania zawodników umożliwiły nam pozyskanie Luki. To młody piłkarz obdarzony dobrą techniką. Będzie dla nas kolejną opcją w środku pola. Wierzymy, że szybko wkomponuje się w zespół i pomoże nam w decydujących meczach tego sezonu - mówi dyrektor sportowy Rakowa, Robert Graf.

 

Luka, witamy w Rakowie i życzymy wielu sukcesów!