Łukasz Zwoliński nowym zawodnikiem Rakowa!

Nowym zawodnikiem Rakowa Częstochowa od 1 lipca zostanie Łukasz Zwoliński! 30-letni napastnik podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Nasz nowy zawodnik urodził się 24 lutego 1993 roku w Szczecinie. Mierzy 184 centymetry wzrostu. Swoją piłkarską przygodę rozpoczynał w młodzieżowych zespołach Pogoni Szczecin, skąd był następnie wypożyczany do pierwszoligowej Arki Gdynia oraz Górnika Łęczna. "Zwolak" do Pogoni wrócił przed sezonem 2014/2015. Przez dwie kampanie na boiskach Ekstraklasy zdobył 20 bramek. Przed zagranicznym transferem do Chorwacji występował również w Śląsku Wrocław. W 2018 roku podpisał kontrakt z beniaminkiem chorwackiej 1. HNL – HNK Gorica, gdzie w 54 meczach strzelił 23 gole. Po udanej zagranicznej przygodzie Zwoliński wrócił do Polski i związał się umową z Lechią Gdańsk, dla której zanotował 107 występów i zdobył 44 bramki, w tym łącznie 13 w trwającym jeszcze sezonie 2022/2023. 30-letni napastnik w swoim CV ma również występy w młodzieżowej reprezentacji Polski. 

 

 

Cieszymy się, że Łukasz mimo wielu ofert zdecydował się na transfer do Rakowa. Jest ogranym i doświadczonym zawodnikiem, który może być ważnym ogniwem w realizacji naszych kolejnych celów w rozgrywkach krajowych oraz europejskich. Jesteśmy głęboko przekonani, że może stać się w Rakowie jeszcze lepszym piłkarzem i przede wszystkim wzmocnić rywalizację wśród napastników - mówi Robert Graf, dyrektor sportowy. 

 

 

"Zwolak", witaj w drużynie Mistrzów!

 

#ZWOLIŃSKI2026