Maciej Domański: Musimy być gotowi do gry na wysokim poziomie

Raków Częstochowa pokonał Wisłę Płock 4:1, a jednym z bohaterów tego starcia był Maciej Domański. Nasz zawodnik jest zadowolony ze swojej obecnej dyspozycji - Indywidualna forma każdego z nas rośnie - powiedział. Sprawdźcie, co jeszcze mówił “Doman”!

W starciu z 14. drużyną ubiegłego sezonu Ekstraklasy Maciej Domański dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, co czyni go jednym z najskuteczniejszych piłkarzy obecnego okresu przygotowawczego.

- Zdobycie pięciu bramek w pięciu sparingach na pewno cieszy. Będę tym bardziej zadowolony, jeśli będę strzelał gole także w lidze. Jestem dobrej myśli przed nadchodzącymi rozgrywkami. Indywidualna forma każdego z nas rośnie, a także coraz lepiej wyglądamy jako drużyna. Nie możemy doczekać się pierwszego meczu w Ekstraklasie - przyznał “Doman”.

Dla “Czerwono-Niebieskich” był to pierwszy sparing z drużyną z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. W rozgrywkach ligowych Raków zmierzy się z Wisłą Płock w 10. kolejce.

- Był to dla nas pożyteczny sparing. Mierzyliśmy się z rywalem, z którym przyjdzie nam rywalizować w Ekstraklasie. Jesteśmy już w tej lidze, więc musimy być gotowi do gry na odpowiednio wysokim poziomie. Przed nami ostatnie dwa tygodnie okresu przygotowawczego, mamy w planach dwa kolejne sparingi i będziemy ciężko pracować, by na inaugurację sezonu być maksymalnie przygotowanymi - powiedział pomocnik.

Choć mecz kontrolny z płocczanami zakończył się wysoką wygraną, nasi zawodnicy nie zamierzają popadać w hurraoptymizm. 

- Mamy jeszcze kilka rzeczy do poprawy w naszej grze. Trener Papszun powtarza nam, że gra w Ekstraklasie jest szybsza i bardziej płynna. W poszczególnych sektorach gry jest też mniej miejsca i mniej czasu na podjęcie dobrej decyzji. Musimy się do tego jak najszybciej przystosować, bo żaden z rywali nie będzie czekał aż to zrobimy. Wdrażamy wszystkie pomysły sztabu szkoleniowego i wszystko wygląda obiecująco - zakończył Maciej Domański.