Maciej Domański zostanie piłkarzem Rakowa

1. lipca czołowy zawodnik Nice 1 Ligi - Maciej Domański - zostanie piłkarzem Rakowa.

27-letniego pomocnika przez najbliższe pół roku obowiązuje ważny kontrakt z Puszczą Niepołomice. Po jego wygaśnięciu Domański zostanie zawodnikiem klubu z ulicy Limanowskiego. - Ten transfer pokazuje, że nasza polityka budowy zespołu jest długofalowa. Maciej zbiera świetne recenzje na zapleczu Ekstraklasy i bardzo cieszymy się, że ten zawodnik dołączy do RKS-u - mówi prezes Janusz Żyła.

Domański w obecnym sezonie przewodzi w klasyfikacji kanadyjskiej (suma bramek i asyst - przyp. red.) w Nice 1 Lidze. Na swoim koncie ofensywny pomocnik ma 8 goli i 4 asysty. Pozyskaniem Macieja zainteresowanych było wiele klubów, jednak zawodnik ostatecznie zdecydował się kontynuować karierę pod Jasną Górą.

Urodzony w Rzeszowie zawodnik rozpoczynał przygodę z piłką w tamtejszej Stali. Następnie bronił barw między innymi Stali Mielec, Polonii Warszawa, Radomiaka Radom i Siarki Tarnobrzeg. Przed rundą wiosenną sezonu 2015/16 związał się ze swoim obecnym klubem Puszczą Niepołomice. W czerwcu zeszłego roku Puszcza - podobnie jak Raków - świętowała awans na zaplecze Ekstraklasy. W tamtym rozgrywkach Domański zanotował 4 gole i 8 asyst. Obecnie na półmetku sezonu Puszcza plasuje się na 9. miejscu w tabeli z dorobkiem 26 oczek.

Maciej Domański we wtorek (30.01) przeszedł testy medyczne w Górnośląskim Centrum Medycyny i Rehabilitacji AMED, a następnie podpisał ważny od 1. lipca kontrakt, który będzie obowiązywać przez dwa lata.