Maciej Kędziorek: Taktyka, taktyka i jeszcze raz taktyka

Po sobotnim zwycięstwie nad SFC Opavą, o komentarz do trwającego okresu przygotowawczego poprosiliśmy drugiego trenera „Czerwono-Niebieskich” - Macieja Kędziorka.


  • - Sparing z Opawą zamknął kolejny ciężki tydzień przygotowań. Pogoda nie ułatwiała nam pracy w tych ostatnich dniach, ale w stu procentach zrealizowaliśmy swoje założenia treningowe. Tym bardziej cieszy sobotnie zwycięstwo zwłaszcza, że naszym rywalem był zespół z czeskiej ekstraklasy. Sparingi to przede wszystkim okazja do wypracowania pewnych automatyzmów i schematów, ale nie będę ukrywać, że zależy nam na wygrywaniu także w meczach kontrolnych - powiedział trener Kędziorek.

Upały upałami, ale jak z adaptacją w nowym miejscu radzą sobie nowi gracze Rakowa?

- Niezależnie od tego, czy za oknem jest mróz czy świeci słońce, zawsze dajemy z siebie sto procent. Nowi zawodnicy z każdym treningiem wyglądają coraz lepiej. Początki nie są łatwe. Ci chłopcy nie są przystosowani do obciążeń, które im serwujemy, ale ciężko pracują na to, aby jak najszybciej się przystosować. Najlepszym przykładem potwierdzającym moje słowa jest chociażby sparing z Opawą.  Jesteśmy wymagający jeżeli chodzi o taktykę. W każdej fazie i każdym zagraniu wymagamy myślenia i określonych zachowań. Aby to wszystko zapamiętać potrzeba czasu, ale widać w nich chęć uczenia się i tego, aby jak najszybciej wkomponować się w drużynę. Jestem optymistą - dodał.

W poniedziałek Raków wyjedzie do Warki na drugie letnie zgrupowanie przed startem rozgrywek. Nad czym, w kolejnym tygodniu przygotowań, będą pracować zawodnicy?

  • - Jak to w okresie przygotowawczym: taktyka i motoryka. U nas głównym tematem zawsze jest taktyka i szlifowanie poszczególnych schematów. Oczywiście, nie zabraknie miejsca na motorykę, ale taktyka, taktyka i jeszcze raz taktyka. Mamy praktycznie nowy zespół. Za nami wiele zmian personalnych. Na szczęście mamy wystarczająco dużo czasu, by odpowiednio wkomponować nowych zawodników w drużynę. Już nie możemy doczekać się pierwszego meczu z Koroną - zakończył trener Kędziorek.