Maciej Ruszkiewicz, Filip Karmelita i Antoni Uchroński z występami w reprezentacji Polski U-16

W ubiegłym tygodniu kadra Dariusza Gęsiora wzięła udział w turnieju UEFA U16 Development Cup, który wygrała z kompletem zwycięstw. Kolejne występy w biało-czerwonych barwach zanotowała trójka Medalików.

Polacy w roli gospodarza turnieju spisali się znakomicie, zwyciężając we wszystkich trzech spotkaniach. W meczu otwarcia pokonali 3:0 Walię. W pierwszym składzie wybiegli Filip Karmelita i Maciej Ruszkiewicz, którzy opuścili boisko w 60. minucie. W tej samej minucie na murawie pojawił się również Antoni Uchroński.

W drugim spotkaniu Biało-Czerwoni pokonali 3:1 Turcję. W tym spotkaniu od początku zagrał jedynie Antoni Uchroński, który w 11. minucie pewnie wykonał rzut karny i otworzył wynik spotkania. Niestety ze względu na kontuzję "Uchron" musiał opuścić boisko po 38 minutach gry. W 60. i 64. minucie swoją szansę dostali kolejno Maciej Ruszkiewicz i Filip Karmelita.

W ostatnim meczu turnieju Polacy okazali się silniejsi od reprezentacji Czech, pokonując naszych południowych sąsiadów 4:3. W wyjściowym zestawieniu Polaków znalazł się Filip Karmelita, który zagrał 70 minut. Pół godziny przed upływem regulaminowego czasu gry na boisko wszedł Maciej Ruszkiewicz, natomiast Antoni Uchroński nie zagrał z powodu urazu.