Maciej Wilusz nowym piłkarzem Rakowa!

Nowym zawodnikiem Czerwono-Niebieskich został Maciej Wilusz, 31-letni środkowy obrońca. Piłkarz dołącza do Rakowa na zasadzie wolnego transferu. Jego kontrakt będzie obowiązywał do czerwca 2023 roku. Kontrakt zawiera opcję przedłużenia o kolejny sezon.

Maciej Wilusz urodził się 25 września 1988 roku we Wrocławiu. Ma 188 cm wzrostu i waży 85 kg. Jest wychowankiem Śląska Wrocław. 


W 2005 roku Wilusz wyjechał do Holandii, gdzie spędził 4 lata. Swoje umiejętności piłkarskie rozwijał w sc Heerenveen i Sparcie Rotterdam. W 2010 roku obrońca wrócił do Polski, gdzie przez kolejnych 7 lat występował w barwach takich klubów jak: MKS Kluczbork, GKS Bełchatów, Lecha Poznań, czy Korony Kielce. W 2017 z drużyny „Kolejorza” trafił do rosyjskiego FK Rostow, gdzie grał do grudnia 2019 roku. Przez ostatnie pół roku Maciej reprezentował barwy Urału Jekaterynburga. 

 

Łącznie Wilusz ma na swoim koncie 80 występów na szczeblu Ekstraklasy, 50 w rosyjskiej Premier Lidze i 49 w rozgrywkach 1 ligi. 31-latek zaliczył także 11 spotkań w ramach Pucharu Polski i 5 w ramach Pucharu Rosji. 

 

W 198 występach zdobył 4 bramki, dwukrotnie asystując. 

 

18 stycznia 2014 roku nasz nowy zawodnik zadebiutował w reprezentacji Polski. Z orzełkiem na piersi rozegrał cztery spotkania. 

 

- Transfer Macieja Wilusza to zespołowa praca tak naprawdę całego Klubu. Bez zaangażowania Michała Świerczewskiego i trenera Marka Papszuna wydaje się, że ściągnięcie Maćka byłoby niemożliwe. Liczymy na to, że Maciej będzie nie tylko ostoją naszego zespołu, ale też mentorem, który swoją postawą na boisku, ale także poza nim będzie pomagał pozostałym zawodnikom osiągnąć wyższy poziom - powiedział Paweł Tomczyk, szef działu skautingu Rakowa. 

 

Maciej, witamy #WRAKOWIE!