Mamy lidera! Stal Stalowa Wola - RKS Raków 0:3 (0:2)

W zaległym spotkaniu 14. kolejki 2. ligi Raków pokonał na wyjeździe Stal Stalową Wolę 3:0. Gole dla naszego zespołu zdobywali: Tomasz Płonka, Tomas Petrasek i Przemysław Oziębała. Dzięki temu zwycięstwu częstochowianie powrócili na fotel lidera!

Obie drużyny musiały rywalizować w bardzo trudnych warunkach. Boisko było bardzo grząskie, co na pewno wpłynęło na obraz gry. Lepiej na tak wymagającej murawie prezentowali się goście.

Do wyjściowego składu powrócił pauzujący za kartki w ostatnim spotkaniu Tomasz Margol. Od pierwszej minuty wystąpił także między innymi były zawodnik "Stalówki" Tomasz Płonka i to właśnie nasz napastnik był wiodącą postacią w pierwszej połowie. Najpierw w 12. minucie 30-latek dostał prostopadłą piłkę od Filipa Kowalczyka, pognał w stronę bramki i pewnym strzałem otworzył wynik spotkania. Z kolei 8 minut późniaj Płonka wyłożył futbolówkę do Tomasa Petraska, a ten pokonał Bartosza Konckiego.

Kolejne akcje mogły przynieść podwyższenie rezultatu. Swoje okazje mieli Kowalczyk (strzał z dystansu) oraz Piotr Malinowski, który uderzył minimalnie obok bramki gospodarzy. Ostatnie fragmenty pierwszej części nalezały do gospodarzy. Podopieczni Rafała Wójcika przynajmniej trzykrotnie mogli pokonać Tomasza Loskę, jednak do końcowego gwizdka arbitra wynik nie uległ zmianie.

Drugą odsłonę meczu lepiej rozpoczęli nasi zawodnicy. Szansę miał ponownie Płonka, jednak górą był Koncki. Z biegiem czasu mecz stawał się co raz bardziej otwarty. To przełożyło się na sytuacje, których nie brakowało. Zielono-czarni między 59, a 60 minutą meczu mieli dwie najlepsze okazje. Najpierw Zawierucha nie trafił w bramkę. Chwilę później Piechniak przestrzelił głową nad poprzeczką.

Blisko kwadrans przed końcem meczu trener Marek Papszun musiał dokonać wymuszonej zmiany. Lukas Duriska nie mógł kontynuować gry a w jego miejsce na murawie pojawił się młodzieżowiec Łukasz Siedlik - była to ostatnia roszada w naszym zespole.

Rezultat rozstrzygnął Przemysław Oziębała, który po rzucie rożnym w 84. minucie zdobył gola swojej byłej drużynie. Wynik mógłby być jeszcze wyższy, ale naszym zawodnikom zabrakło zimnej krwi pod bramką rywali.

Dzięki zwycięstwu czerwono-niebiescy awansowali na fotel lidera i nadal są niepokonani w II lidze. W najbliższą niedzielę RKS zmierzy się na własnym boisku z Polonią Warszawa (początek o godzinie 13).

Stal Stalowa Wola - RKS Raków Częstochowa 0:3 (0:2)

95. - Łukasz Góra

Stal Stalowa Wola: Koncki - Kolbusz, Piechniak, Korczyński (61. Adamski), Dobkowski (46. Mistrzyk), Wójcik, Wierucha, Jarosz, Żołądź (79. Kołodziej), Wasiluk, Dziubiński (46. Stelmach).

RKS Raków: Loska - Petrasek, Duriska (80. Siedlik), Margol (46. Kmieć), Kowalczyk, Figiel, Mazan, Płonka (65. Czerkas), Malinowski (73. Mesjasz), Oziębała, Góra.