Marcowa przerwa reprezentacyjna

Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna, podczas której szansę gry dla swojego kraju będzie miało siedmiu zawodników Rakowa.

Premierowe powołanie do reprezentacji Polski otrzymał Patryk Kun. Nasz pomocnik wraz z Biało-Czerwonymi powalczy o awans na mistrzostwa świata, które w grudniu odbędą się w Katarze. Drużyna trenera Czesława Michniewicza w finale barażu w Chorzowie zagra ze Szwecją. Wcześniej nasza kadra rozegra mecz kontrolny z reprezentacją Szkocji. 

 

⦁ Szkocja - Polska (24 marca, 20:45)

⦁ Polska - Szwecja (29 marca, 20:45)

 

Reprezentacja Czech z Tomasem Petraskiem w kadrze podobnie jak reprezentacja Polski powalczy o awans do mistrzostw świata. Czesi w półfinale barażu zagrają ze Szwecją. W przypadku wygranej udadzą się do Chorzowa na mecz finałowy z Biało-Czerwonymi. 

 

⦁ Szwecja - Czechy (24 marca, 20:45, Sztokholm)

 

Po raz kolejny w kadrze Łotwy znalazł się Vladislavs Gutkovskis. Napastnik Czerwono-Niebieskich wraz ze swoją drużyną rozegra dwa mecze towarzyskie z Kuwejtem i Azerbejdżanem. Oba spotkania odbędą się na Malcie. 

 

⦁ Łotwa - Kuwejt (25 marca, 13:00)

⦁ Łotwa - Azerbejdżan (29 marca, 13:00)

 

Przerwę reprezentacyjną aktywnie spędzi także Walerian Gwilia. Gruzinów czekają dwa spotkania towarzyskie, w których zagrają z reprezentacją Bośni i Hercegowiny oraz Albanii. 

  

⦁ Bośnia i Hercegowina - Gruzja (25 marca, 20:45, Zenica)

⦁ Albania - Gruzja  (29 marca, 18:00, Tirana)

 

Powołanie do narodowej kadry otrzymał również Vladan Kovačević, którego Bośnia i Hercegowina w meczach kontrolnych zagra z Gruzją oraz Luksemburgiem. 

 

⦁ Bośnia i Hercegowina - Gruzja (25 marca, 20:45, Zenica)

⦁ Bośnia i Hercegowina - Luksemburg (29 marca, 20:45, Zenica)

 

Na zgrupowanie reprezentacji Rumunii dowołany został Deian Sorescu, a jego narodowa drużyna rozegra dwa mecze towarzyskie. Jedno z Grecją, drugie z Izraelem. 

 

⦁ Rumunia - Grecja (25 marca, 19:15, Bukareszt)

⦁ Izrael - Rumunia  (29 marca, 19:45, Netanja)

 

W kadrze reprezentacji Polski U-21 walczącej o awans do młodzieżowych mistrzostw Europy znalazł się Ben Lederman. Przed drużyną trenera Macieja Stolarczyka spotkania o punkty z reprezentacją Izraela i Łotwy. Biało-Czerwoni aktualnie z dorobkiem 13 punktów zajmują 3. miejsce w grupie B, tracąc 2 punkty do reprezentacji Niemiec oraz Izraela. 

 

⦁ Izrael - Polska (24 marca, 17:30, Petach Tikwa)

⦁ Polska - Węgry  (29 marca, 16:00, Zabrze)

 

Fot. Łukasz Grochala/Cyfrasport