Marek Papszun przed #GKSRCZ: Wiemy, co mamy robić 

W 23. kolejce Fortuna 1 Ligi, Raków Częstochowa zmierzy się w Katowicach z „Gieksą”. Spotkanie to odbędzie się w sobotę, 9 marca, o godzinie 18.00. Co przed meczem mówi szkoleniowiec „Czerwono-Niebieskich” Marek Papszun? Zapraszamy do lektury!

- Czeka nas ciężki mecz. Sytuacja GKS-u nie jest komfortowa. Nasi rywale muszą się bardzo mocno zmobilizować na to spotkanie. Przełamanie w meczu z liderem i drużyną, która od dawna nie przegrała może być przełomowe dla przeciwnika. Wiem, że drużyna z Katowic podejdzie do tego pojedynku ambitnie i z dobrym nastawieniem, ale jesteśmy na to przygotowani i nie spodziewamy się niczego innego. Raków to drużyna, która wie co ma robić na boisku i o co gra. Do Katowic jedziemy skoncentrowani i pełni wiary w to, że ten mecz wygramy - powiedział trener Marek Papszun.


Mecz w Katowicach będzie pierwszym wyjazdowym spotkaniem podopiecznych trenera Papszuna w 2019 roku.

- Lubimy grać na wyjazdach, na boiskach dobrych jakościowo, a podobno taka murawa czeka na nas w Katowicach. Gramy piłkę kombinacyjną więc dobre boisko jest nam potrzebne, aby lepiej realizować założenia taktyczne. To zwiększa nasze szanse na zwycięstwo - dodał nasz szkoleniowiec.

Do dyspozycji trenera powrócili pauzujący za kartki Andrzej Niewulis, a także kontuzjowani w ostatnim czasie Miłosz Szczepański i Maciej Domański.

- Wszyscy zawodnicy są do mojej dyspozycji. Cieszę się, że są zdrowi i gotowi do gry. Mamy mnogość wyboru, a walka o osiemnastkę wciąż trwa - zakończył trener.