Marek Papszun trenerem listopada w PKO BP Ekstraklasie!

Marek Papszun został wybrany Trenerem Miesiąca listopada PKO BP Ekstraklasy! To szósta w karierze, a druga w tym sezonie nagroda dla naszego szkoleniowca.

Pięć kolejnych wygranych wskazywał licznik Rakowa Częstochowa na koniec października. W listopadzie gracze tego klubu nie zatrzymali się, lecz wygrali też dwa finałowe spotkania w 2022 roku. Wśród nich znajduje się triumf 7:1 nad Wisłą Płock. To najwyższe zwycięstwo zespołu spod Jasnej Góry w Ekstraklasie. W ogóle nikt z uczestników rywalizacji na tym szczeblu nie strzelił siedmiu goli w pojedynczym starciu od jesieni 2019 roku. 

 

Te osiągnięcia zapewniły znaczną przewagę Markowi Papszunowi nad resztą kolegów po fachu w głosowaniu na Trenera Listopada 2022 roku. Dla niego to już szóste zwycięstwo w karierze. Pod tym względem wyprzedził on Kostę Runjaica. Obecnie o jedną statuetkę ustępuje wyłącznie Waldemarowi Fornalikowi. Po raz drugi w karierze wygrał on w dwóch miesiącach z rzędu. Poprzednio zdarzyło się to w kwietniu - maju 2021 roku.

 

Wyborów Trenera Miesiąca tradycyjnie dokonują szkoleniowcy osiemnastu drużyn PKO Bank Polski Ekstraklasy. Każdemu z nich przysługuje jeden głos. Przedstawiciel Rakowa Częstochowa został wskazany w październikowej odsłonie plebiscytu w sumie dwanaście razy. Zdobył więc dwa razy więcej głosów niż reszta szkoleniowców razem wzięta. A gdyby tak zsumować dwa ostatnie miesiące, wyjdzie że zdobył dwadzieścia głosów na trzydzieści sześć możliwych.

 

Źródło: ekstraklasa.org