Marek Papszun: Z optymizmem czekamy na pierwszy mecz

Raków Częstochowa dwoma zwycięstwami zakończył okres spotkań kontrolnych przed rundą jesienną w PKO Ekstraklasie. - Nasza gra wyglądała obiecująco - przyznał trener Marek Papszun. Zapraszamy do lektury rozmowy ze szkoleniowcem "Czerwono-Niebieskich"!

Bilans częstochowian w letnich sparingach to sześć zwycięstw w siedmiu meczach. Szkoleniowiec Rakowa nie kryje zadowolenia z postawy swoich podopiecznych.

- Jesteśmy u progu nowego sezonu. Muszę przyznać, że nasze wyniki meczów kontrolnych były bardzo dobre. Sama gra też wyglądała obiecująco. Z dużym optymizmem i wiarą czekamy na pierwszy mecz w Ekstraklasie - powiedział trener Marek Papszun.

Przed startem rozgrywek sezonu 19/20 do częstochowskiego zespołu dołączyło ośmiu zawodników. Czy są oni gotowi do gry na najwyższym poziomie?

- Myślę, że sparingi pokazały, że dobrze trafiliśmy z transferami. Wierzę, że starcia w lidze będą weryfikowane przez nas w równie pozytywny sposób. Nowi piłkarze potrzebują jednak jeszcze trochę czasu, by w pełni zaaklimatyzować się zarówno w Rakowie, jak i w Częstochowie. Natomiast najważniejsze dla mnie jest to, że chcą  walczyć z nami o każdy punkt w Ekstraklasie - stwierdził szkoleniowiec.

Rundę jesienną sezonu 2019 nasza drużyna będzie rozgrywała mecze na GIEKSA Arenie w Bełchatowie. Trener Marek Papszun gorąco apeluje o wsparcie dla "Czerwono-Niebieskich".

- Przed nami duże emocje. Niestety, nie będziemy występować na własnym obiekcie. W związku z tym mocno liczymy na wsparcie kibiców. Odkąd wraz ze swoim sztabem dołączyłem do Rakowa, wygraliśmy wiele spotkań. Duża w tym zasługa naszych fanów, którzy na każdym meczu zapełniali stadion. Podążajcie za nami w tym sezonie i wspierajcie nas w ligowych bojach! - zakończył.