Marko Poletanović: powalczymy o wygraną

Czerwono-Niebiescy już w najbliższy czwartek, 19 sierpnia stoczą pierwszą walkę o fazę grupową Ligi Konferencji Europy UEFA z KAA Gent. Przed tym spotkaniem porozmawialiśmy z Marko Poletanoviciem.

Jesteśmy debiutantem w europejskich pucharach, w których radzimy sobie bardzo dobrze, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jakie odczucia towarzyszą ci przed rywalizacją z Belgami? 

 

- To już ostatnia runda eliminacji. Nasz dotychczasowy wynik to duży sukces, ale to nie jest koniec. Musimy być w stu procentach skoncentrowani na grze i naszym rywalu. KAA Gent jest dobrym zespołem, który od wielu lat gra w europejskich pucharach. Mają duże doświadczenie i dobrych zawodników, ale my też jesteśmy dobrą drużyną i nie boimy się nikogo. Wiemy, co chcemy zrobić i spróbujemy to zrealizować.  

 

Jaka atmosfera panuje w drużynie przed meczami z KAA Gent?

 

- Atmosfera w drużynie jak zawsze jest dobra. Mamy naprawdę dobry zespół. Jesteśmy w finałowej rundzie, blisko fazy grupowej. To zły moment na przegraną, dlatego będziemy próbowali wygrać. Mamy szacunek do naszych rywali, jednak spróbujemy dać z siebie wszystko, co najlepsze i wygrać. 

 

Jak wspominasz czas spędzony w klubie z Gandawy?

 

- Był to moment dużego sukcesu. Nikt nie spodziewał się, że zajdziemy wtedy tak daleko. Zdobyliśmy pierwszy w historii klubu tytuł mistrzowski i każdy był bardzo szczęśliwy. 

 

Co możesz powiedzieć naszym kibicom przed czwartkowym meczem? 

 

- Jak zawsze mogę obiecać, że cała drużyna da z siebie sto procent i zrobimy wszystko, żeby wygrać ten mecz. 

 

Początek czwartkowego spotkania, które odbędzie się na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej zaplanowano na godzinę 18:00. Bilety na ten mecz możecie kupić na bilety.rakow.com