Matej Rodin nowym zawodnikiem Rakowa!

27-letni obrońca, Matej Rodin został nowym zawodnikiem Rakowa Częstochowa! Chorwacki piłkarz podpisał kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o 1,5 roku.

Nasz nowy zawodnik urodził się 13 lutego 1996 roku w Splicie. Mierzy 195 centymetrów wzrostu. Jest wychowankiem bośniackiego GOŠK Gabela. W barwach tego klubu w 2014 roku zadebiutował w seniorskiej piłce. Dwa lata później przeniósł się do chorwackiego NK Lokomotiva Zagreb. W następnych latach występował również w HNK Sibenik, NK Aluminij, Zrinjski Mostar oraz Zeljeznicar. W 2019 roku zasilił szeregi włoskiego AC Perugia Calcio. Po ponad pół roku wrócił jednak do Chorwacji i dołączył do NK Varazdin, skąd latem 2020 roku trafił do Cracovii. W zespole "Pasów" spędził 2,5 roku, notując w tym czasie 74 występy w ekstraklasie, zdobywając w nich 4 bramki i dorzucając 3 asysty. Na początku 2023 roku został kupiony przez belgijskie KV Oostende, z którym tej zimy rozwiązał kontrakt.

 

 

- Czuję się świetnie z powodu powrotu do Polski. Przeżyłem tutaj fajny czas i mam tylko dobre wspomnienia. Mam nadzieję, że teraz będzie podobnie. Przekonało mnie to, że Raków gra o najwyższe cele, takie jak mistrzostwo, Puchar Polski, czy europejskie puchary. Te cele są w naszym zasięgu i chcemy je osiągnąć – mówi Matej Rodin.

 

- Cieszymy się, że możemy powitać Mateja Rodina. Chcieliśmy wzmocnić naszą defensywę i Matej okazał się idealną opcją. Matej jest potężnym i silnym środkowym obrońcą, który jest wyjątkowy w pojedynkach indywidualnych i powietrznych. Poza tym Matej uosabia typ osoby, której chcemy w naszym zespole. Jest najlepszym profesjonalistą i silnym liderem w szatni. Z niecierpliwością czekamy na jego występy w naszym klubie, a on również pali się do osiągnięcia z nami szczytu – mówi Samuel Cardenas, dyrektor sportowy.

 

Matej, witamy w Rakowie!