Mateusz Zachara: Długo czekałem na to trafienie

- Szkoda tych dwóch nieuznanych trafień, ale w obu przypadkach znajdywałem się na pozycji spalonej, dlatego mogę tylko pogratulować arbitrowi podjęcia słusznych decyzji - skomentował na gorąco swój występ z pierwszej połowy sparingu z GKS Jastrzębiem napastnik „Czerwono - Niebieskich” Mateusz Zachara. 

Sobotnie spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszego zespołu 5:3. To drugie zwycięstwo podopiecznych trenera Marka Papszuna w meczach kontrolnych w 2019 roku.

- Trenujemy ciężko i intensywnie, a efekty naszych treningów widać na boisku. Bije od nas pewność siebie, która przekłada się na poszczególne zagrania i konstruowane akcje. Każdy wygrany mecz i każde celne podanie sprawia, że ta pewność rośnie - tłumaczył „Zaki”. 

To pierwsze trafienie Zachary od powrotu na boisku po kontuzji, której nasz napastnik doznał pod koniec kwietnia ubiegłego roku.

- Długo czekałem na to trafienie i bardzo się cieszę, że piłka po moim strzale w końcu trafiła w światło bramki. Liczę na to, że to dobry prognostyk przed kolejnymi spotkaniami, a goli na moim koncie będzie znacznie więcej - dodał.

„Czerwono-Niebiescy” mają za sobą blisko trzy tygodnie przygotowań do rundy wiosennej, a przed nimi kolejne wyzwania.

- Każdego dnia dajemy z siebie sto procent. Przed nami kolejne tygodnie ciężkiej pracy i wylot na zgrupowanie do Turcji, gdzie w nieco mniej mroźnych warunkach atmosferycznych popracujemy nad naszą formą - zakończył Zachara.