Maxime Dominguez nowym zawodnikiem Rakowa!

Szwajcar, Maxime Dominguez 1 lipca zostanie zawodnikiem Rakowa Częstochowa! 27-latek podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Nasz nowy piłkarz urodził się 1 lutego 1996 roku w Genewie w Szwajcarii. Mierzy 173 centymetry wzrostu. Niemal całą dotychczasową karierę spędził w Szwajcarii, gdzie zaczynał od gry w młodzieżowych zespołach Servette FC, w którym wystąpił również w seniorskiej drużynie. Karierę kontynuował w FC Zürich, gdzie najpierw grał w zespole do lat 21, a następnie w pierwszej drużynie, z którą w sezonie 2015/2016 wywalczył Puchar Szwajcarii. W 2016 roku trafił do FC Lausanne-Sport, w którym spędził 4 sezony. Łącznie rozegrał w tym czasie 67 meczów, zdobył 11 bramek i zanotował 9 asyst. Przed przeprowadzką do Polski grał jeszcze w Neuchâtel Xamax. W lipcu 2021 roku trafił do Miedzi Legnica, gdzie spędził ostatnie dwa sezony. W tym czasie wystąpił w 62 meczach, zdobywając 7 bramek i notując 14 asyst. Ponadto w swoim CV ma występy w młodzieżowej reprezentacji Szwajcarii.

 

- Jest to dla mnie niesamowite. Przyjechałem do Polski dwa lata temu. Teraz jest to dla mnie duży krok do przodu. Cieszę się, że mogę tu być. Chciałbym być najlepszy na boisku i poza nim. Jestem podekscytowany przed spotkaniem z nowymi kolegami z drużyny - powiedział Maxime Dominguez po podpisaniu kontraktu.

 

- Maxime ma za sobą dwa udane sezony w Miedzi Legnica, w której był wyróżniającym się zawodnikiem. Zdążył poznać nasz kraj oraz Ekstraklasę, dzięki czemu jego aklimatyzacja w drużynie powinna przebiec sprawnie. Wierzymy, że w Rakowie wzmocni rywalizację w środku pola oraz jeszcze bardziej rozwinie skrzydła, prezentując w pełni swój potencjał oraz umiejętności - mówi Robert Graf, dyrektor sportowy.

 

Maxime, witamy w Rakowie!

 

#DOMINGUEZ2025