"Medaliki" czynią dobro! | Oddaj krew i wspomóż Polaków w Kazachstanie

Każdy kibic Rakowa Częstochowa może zacząć sobotę od dobrego uczynku. Na placu Władysława Biegańskiego w godzinach 10:00 - 14:00 będzie czynny punkt poboru krwi, zaś przed meczem z Koroną Kielce będzie można przekazać książki Polakom z Kazachstanu.

Zbiórka krwi na placu Biegańskiego, 10:00 - 14:00

 

Dobro wraca, więc nie ma się co zastanawiać! W sobotę na placu Biegańskiego stanie mobilny punkt krwiodawstwa. Podczas ostatniej akcji kibice Rakowa chętnie korzystali z możliwości oddania krwi. Łącznie zebrano blisko 7 litrów krwi, a aż 23 osoby po raz pierwszy znalazły się w bazie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Oprócz słodkości w postaci czekolad krwiodawcy otrzymali upominki od klubu.

 

Tym razem również nie zabraknie czerwono-niebieskich gadżetów dla wszystkich, którzy zdecydują się oddać krew. Co więcej, jeden z piłkarzy odwiedzi krwiodawców podczas zbiórki.

 

Zbiórka darów dla Polaków w Kazachstanie odbędzie się w kasie stadionu oznaczonej numerem 6, 17:00 - 20:00 

 

Podczas wyjazdowego meczu z FC Astaną wspierała nas liczna grupa Polaków, którzy na co dzień mieszkają w Kazachstanie. Wedle różnych szacunków w tym kraju może mieszkać blisko 100 tysięcy naszych rodaków, których burzliwa historia przywiodła w ten region świata. 

 

Przed meczem z Koroną Kielce będzie działał specjalny punkt, podczas którego będzie można przekazać książki polskim dzieciom w Karagandzie. Związek Polaków w Kazachstanie będzie wdzięczny również za datki w postaci odzieży. Paczka do naszych rodaków zostanie wysłana 11 listopada - w święto niepodległości.

 

Do zobaczenia, Medaliki! Razem czynimy dobro!