Medaliki dla Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Autyzmem

Kibice Rakowa Częstochowa przez cały sezon wspierają Częstochowskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem. Pierwsza partia nakrętek trafiła dla potrzebujących.

SPOZA działa od 1997 roku. Realizuje szereg inicjatyw na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodziców i opiekunów. Od 25 lat prowadzi placówkę wsparcia dziennego, które obejmuje wsparciem blisko 20 osób z autyzmem lub zaburzeniami pokrewnymi po zakończonym procesie edukacji. Świetlica pracuje w trybie ciągłym, od poniedziałku do piątku, przez 8 godzin dziennie. Organizacja zajęć socjoterapeutycznych pozwala na podtrzymanie umiejętności nabytych w szkole, natomiast rodzicom umożliwia kontynuowanie pracy zawodowej.

 

Przez cały sezon kibice o szczodrym, czerwono-niebieskim sercu wspomagali Częstochowskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem. Pierwsza partia nakrętek trafił już do organizacji. Środki pozyskane z nakrętek zostaną przeznaczone na codzienne funkcjonowanie świetlicy, tj. koszty utrzymania budynku oraz materiały do przeprowadzenia zajęć: materiały papiernicze, farby, masy plastyczne itp.

 

Wciąż można pomagać Częstochowskiemu Stowarzyszeniu Pomocy Osobom z Autyzmem. Wystarczy, aby w drodze na mecz lub do odwiedzin Raków FanStore wrzucić nakrętki do specjalnego pojemnika w kształcie serca, który został ustawiony przy wejściu od pętli tramwajowej tuż przy kasach biletowych.