Michał Mizgała: Wiedzieliśmy, że mamy jakość

W czwartek, 2 maja zespół U-17 odniósł trzecie z rzędu zwycięstwo, pokonując 4:0 Arkę Gdynia. Po zakończeniu meczu poprosiliśmy trenera juniorów młodszych o krótki komentarz.

Zostawiliście w pokonanym polu Arkę Gdynia, była to trzecia kolejna wygrana. Myślę, że możecie być zadowoleni z rezultatu. 

 

Nie było to łatwe spotkanie, ponieważ trudno gra się z przeciwnikiem, który broni się w jedenastu przed własnym polem karnym. Byliśmy jednak konsekwentni, zdobyliśmy bramki i możemy cieszyć się ze zwycięstwa. 

 

Dwa tygodnie temu 7:0 z Pogonią Szczecin, w poprzedniej kolejce 4:0 z Zagłębiem Lubin. Arka przyjechała tu w dobrej dyspozycji, jednak ponownie zachowujecie czyste konto i strzelacie przeciwnikom 4 gole. Przyzna trener, że dobrze to nastraja na końcówkę sezonu w Waszym wykonaniu. 

 

Bardzo cieszymy się, że poprawiliśmy aspekt defensywny i nie tracimy tych goli. Jeśli chodzi o Arkę, mieliśmy świadomość, że to inny zespół niż w poprzedniej rundzie. Grają o utrzymanie, dobrze teraz punktują, natomiast od początku wiedzieliśmy, że mamy jakość, dzięki której spokojnie możemy sobie z tym przeciwnikiem poradzić. I tak też się stało.