Michał Nowak nowym dyrektorem Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz Młodzieżowej Bursy RKS Raków

LO SMS RKS Raków oraz Młodzieżowa Bursa RKS Raków mają nowego dyrektora. Został nim dr Michał Nowak, który stoi również na czele Działu Nauki Akademii Raków.

Dr Michał Nowak to interdyscyplinarny specjalista w dziedzinie technologii sportowych. Jest współtwórcą Działu Nauki, który od 2020 roku stanowi integralną część struktur Akademii. Dr Nowak ma na swoim koncie kilkanaście lat pracy z młodzieżą uprawiającą zespołowe gry sportowe. 

 

Nabierał doświadczenia, między innymi pełniąc funkcję dyrektora sportowego KU AZS Politechniki Częstochowskiej, a także podczas pracy w renomowanym LO im. Romualda Traugutta. Od 2019 roku dr Michał Nowak jest wykładowcą na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie, a od 2021 roku także członkiem Komisji ds. Innowacji w PZPN.  

 

- Porażka to nic innego niż tylko kolejna lekcja przed osiągnięciem swojego celu. Analizuj, dokonaj niezbędnych korekt i ponów próbę. Myśl i pracuj jak algorytm w wersji beta. Zawsze rozwijaj się, aby być lepszym i skuteczniejszym w swoich działaniach. Taka myśl mi przyświeca i chcę ją zaszczepić wśród uczniów - mówi dyrektor Michał Nowak o nadchodzących wyzwaniach.  

 

Dyrektorze, życzymy powodzenia oraz owocnych plonów ciężkiej pracy!