Michał Skóraś i Kamil Piątkowski wygrywają w kadrze U-20

Reprezentacja Polski U-20 wygrała ze Szwajcarią U-20 5:1 w 5. kolejce rozgrywek Elite League. Michał Skóraś rozegrał pełne spotkanie, Kamil Piątkowski spędził na boisku 4 minuty.

Wynik spotkania otworzył w 36. minucie Mateusz Bondarenko. W pierwszej połowie obie drużyny wypracowały sobie kilka okazji bramkowych, jednak do przerwy z jednobramkową przewagą schodzili podopieczni trenera Jacka Magiery. Festiwal gry ofensywnej rozpoczął się w 47. minucie, kiedy to drugą bramkę dla Polaków zdobył Tomasz Makowski. Kilka minut później prowadzenie podwyższył Aron Stasiak. Francuzi odpowiedzieli trafieniem Yannicka Marchanda w 61. minucie. Na nic się to jednak zdało wobec świetnej dyspozycji polskiej młodzieżówki. Kolejną świetną akcję skrzydłem przeprowadził Tymoteusz Puchacz, a jego podanie na bramkę zamienił Łukasz Poręba. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Jakub Bednarczyk.

Michał Skóraś znalazł się w podstawowej jedenastce drużyny trenera Magiery i rozegrał całe spotkanie. Kamil Piątkowski zadebiutował  w kadrze U-20 w 86. minucie gry.

Kolejne spotkanie reprezentacji Polski U-20 zaplanowano na poniedziałek (18.11), na godzinę 17:00. Rywalem Biało-Czerwonych w meczu towarzyskim będzie Norwegia.

Polska – Szwajcaria 5:1 (1:0)

Bramki: Bondarenko 36, Makowski 47, Stasiak 59, Poręba 67, Bednarczyk 87 – Marchand 61

Polska: 1. Bartosz Mrozek – 5. Serafin Szota, 2. Mateusz Bondarenko (88, 20. Mateusz Skrzypczak), 14. Jakub Kiwior – 11. Jakub Bednarczyk (86, 3. Kamil Piątkowski), 6. Tomasz Makowski, 17. Michał Skóraś, 8. Łukasz Poręba (88, 13. Marcin Szpakowski) , 7. Tymoteusz Puchacz – 9. Dawid Kurminowski (82, 19. Karol Czubak), 10. Aron Stasiak (59, 4. Michał Rakoczy).

Szwajcaria: 1. Amir Saipi – 2. Yves Jankowski (71, 18. Pascal Schuepach, 4. Jan Kronig, 5. Serge Mueller, 3. Nias Hefti – 8. Yannick Marchand (79, Izer Aliu), 10. Alexis Antunes (63, 20. Amel Rustemowski) – 6. Gabriel Bares, 11. Fabio Fehr (63, 19. Maren Haile-Selassie), 7. Nishan Burkart (71, 17. Nicky Medja) – 9. Lorenzo Gonzalez (79, 13. Mohamed Amdouni).